O drzwiach ze szkła hartowanego można by pisać bez końca. Wynika to z faktu, że obecnie dostępnych jest  wiele różnych rodzajów drzwi, dedykowanych zarówno do domów prywatnych, jak i firm. Czy szklane drzwi to dobry wybór? Przekonajmy się!

Szklane drzwi – czy warto?

Szklane drzwi niewątpliwie wyglądają bardzo nowocześnie i mogą stać się wspaniałą dekoracją domu lub biura. Chociaż gładka tafla szkła wygląda dość minimalistycznie i surowo, zalaminowanie na niej ozdobnych tkanin całkowicie może zmienić jej charakter. Szklane ściany i drzwi pomagają oddzielić od siebie poszczególne strefy w domu lub biurze, jednak optycznie nie przytłaczając poszczególnych pomieszczeń. Wprowadzają optyczne złudzenie ogromnej przestrzeni i lekkości całej zabudowy. Szklane drzwi świetnie wyciszają pomieszczenia, są więc często używane do budowy gabinetów kadry zarządzającej w biurach, sali konferencyjnych oraz oddzielenia powierzchni typu open space. W nowoczesnych firmach świetnie sprawdzają się szklane drzwi i ściany ze zmienną przeziernością. Całkowicie przezierne drzwi po włączeniu przycisku stają się nieprzezroczyste i przypominają szkło o mlecznym zabarwieniu. Rozwiązanie to wygląda niezwykle efektownie i jest bardzo praktyczne.

Szkło hartowane

Osoby, które urządzają swoje biuro lub nowoczesny apartament, często zastanawiają się, czy duże, szklane tafle w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu to bezpieczny pomysł. Zdecydowanie tak! Drzwi ze szkła hartowanego są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, bardzo trudno jest je zniszczyć. Jeśli jednak nawet do tego dojdzie, szkło hartowane rozbija się inaczej niż zwykłe – nie pozostawia po sobie dużych, ostrych elementów. Drzwi hartowane w zasadzie użytkuje się podobnie, jak każde inne drzwi wewnętrzne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by były zamykane na klucz, a ich czyszczenie i pielęgnacja ogranicza się do użycia detergentów powszechnie dostępnych w sklepach. Decydując się na zakup drzwi ze szkła, zawsze warto porozmawiać z ich dostawcą, w jaki sposób będą one użytkowane. Zupełnie inne wymagania stawia się przed drzwiami do pomieszczeń suchych, a inne – przed drzwiami do kabiny prysznicowej. W pomieszczeniach mokrych lepiej sprawdzi się szkło ze specjalną warstwą od strony „mokrej”, dzięki której po kąpieli nie będą powstawały trudne do usunięcia zacieki. Porada specjalisty przy wyborze szkła na drzwi może okazać się więc bezcenna.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget