Inaczej nazywany warstwowym, ciepły montaż okien staje się coraz bardziej popularny, a dla niektórych ekip budowlanych stał się jednym słusznym sposobem na montowanie okien. W czym tkwi sekret jego popularności? 

Ochrona przed utratą ciepła

Jednym z najważniejszych parametrów, określających charakterystykę okna, jest jego izolacja termiczna. Współczynnik przenikania ciepła nie może przekraczać 1,1 W/m²K dla okien fasadowych, a dla okien dachowych 1,3 W/m²K.  Zamontowanie okien tak, aby spełniały te wymogi, jest możliwe tylko i wyłącznie techniką ciepłego montażu.

Warstwy w ciepłym montażu

Ciepły montaż okien PCV polega na nałożeniu aż trzech warstw uszczelniających: wewnętrznej, środkowej i zewnętrznej. Warstwa wewnętrzna stanowi ochronę przed wnikaniem do piany montażowej pary wodnej, która zbiera się w pomieszczeniach. Aby zapobiec dostawaniu się pary o szczelin pomiędzy oknem a murem, używa się paroszczelnej taśmy okiennej. Warstwa środkowa to nic innego jak izolacja termiczna. Wykonana z piany poliuretanowej szczelnie wypełnia przestrzeń pomiędzy ścianą, a ramą okienną. Ostatnia z warstw, zewnętrzna, stanowi ochronę przed wilgocią z zewnątrz, w postaci opadów atmosferycznych. Wykonuje się ją ze specjalnie zaprojektowanych taśm paroprzepuszczalnych. Prawidłowo wykonany warstwowy montaż okien nie tylko chroni przed utratą ciepła. To także ochrona dla samych okien, które dzięki niemu będą dłużej służyć. Energooszczędne okna muszą być zamontowane tą metodą, w przeciwnym razie tracą one swoją izolacyjność. Niezwykle ważne jest odpowiednio szczelne połączenie okna z murem,  w przeciwnym razie warstwa pianki, która poddana zostanie działaniu wilgoci, traci tę izolacyjność, a okno przestaje być energooszczędne. Zawilgotnienie pianki może prowadzić również do powstania mostków termicznych, które finalnie przyczyniają się do rozwoju pleśni i grzybów w mieszkaniu.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget