Wybór drzwi wewnętrznych to zadanie, przed którym staje każdy inwestor przymierzający się do wykończenia budowanego przez siebie obiektu. Dotyczy to zarówno właścicieli domów jednorodzinnych, jak i osoby zajmujące się wznoszeniem obiektów użyteczności publicznej. Czym kierować się podczas doboru drzwi wewnętrznych? Czy wszystkie drzwi muszą być takie same? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.

O czym należy pamiętać,
wybierając drzwi wewnętrzne?

Na rynku istnieje wiele rodzajów drzwi wewnętrznych różniących się pomiędzy sobą formą, kolorem czy zastosowanymi elementami dodatkowymi. W związku z tym, że wybór ten jest ogromny, wiele osób ma problem z prawidłowym doborem drzwi do wnętrza swojego domu. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że drzwi wewnętrzne powinny pasować do siebie i stanowić komplet. Warto, aby pochodziły z jednej linii, były produkowane z tego samego materiału, a ich wygląd był zbliżony. Nie oznacza to jednak, że wszystkie muszą być takie same. Wybrane drzwi aluminiowe, drewniane czy z PCV muszą mieć tę samą wysokość. Ważne jest też jednakowe wykończenie, w tym okucia. Nieco więcej swobody inwestorzy mają przy wyborze szerokości i stopnia przeszklenia kupowanych systemów drzwiowych.

Do salonu, łazienki, sypialni, czyli dobieramy drzwi do konkretnego pomieszczenia

Niezwykle istotne jest, by wybrane drzwi wewnętrzne były odpowiednio dopasowane do pomieszczenia, do którego będą prowadziły. Inne modele lepiej sprawdzą się w sypialni czy gabinecie, a inne w łazience czy pokoju dziecka. Łazienka oraz sypialnia to pomieszczenia, w których ważne jest zachowanie odpowiedniego poziomu intymności. W związku z tym montowane tam drzwi nie powinny mieć przeszkleń. Drzwi do łazienki muszą dodatkowo być wyposażone w podcięcie lub tuleje wentylacyjne zapewniające właściwą cyrkulację powietrza i zapobiegające powstawaniu wilgoci. Na modele szklane można zdecydować się w salonie, gdzie czas spędzają wspólnie wszyscy domownicy. To rozwiązanie stosowane przede wszystkim we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym.

Jak prawidłowo wybrać kolor drzwi wewnętrznych?

Kolor drzwi stanowiących wejście do konkretnego pomieszczenia powinien być dobierany do stylu, w jakim zostało wykończone to pomieszczenie. Chodzi tu przede wszystkim o kolor ścian, podłogi i sufitu, ale także barwę mebli i ewentualnych elementów dodatkowych. Zwolennicy uniwersalnych rozwiązań z całą pewnością postawią na drzwi w kolorze białym lub w jednym z odcieni drewna. Kontrastujące ze sobą barwy to propozycja dla osób ceniących sobie rozwiązania nowoczesne, odchodzące od klasycznej formy. Jeśli jesteś zwolennikiem niekonwencjonalnego sposobu urządzania wnętrz, możesz wybrać drzwi pomalowane na jeden z bardziej jaskrawych kolorów. Jedyną zasadą, jaką powinieneś się kierować w trakcie wyboru barwy, jest to, że kolor wszystkich drzwi w domu powinien być ze sobą spójny, co nie oznacza jednak, że identyczny.

Odkryj Nowe Możliwości

z Naszymi Oknami i Drzwiami!

Nasza oferta to nie tylko doskonała jakość, ale także nieograniczone możliwości dostosowane do Twoich potrzeb.
Wybierz Plastixal i podnieś poziom funkcjonalności i estetyki swojego domu już dziś!

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget