Nie da się ukryć, że we wnętrzach wykańczanych współcześnie mieszkań dominują klasyczne drzwi rozwierane. To tradycyjne rozwiązanie, które ma wiele zalet, jednak nie jest wolne również od wad. Problemy z funkcjonalnością tych systemów mają szczególnie właściciele mieszkań o niewielkim metrażu. Ciekawą alternatywą dla takich osób jest wymiana starych modeli na nowoczesne drzwi przesuwne. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego systemy przesuwne to najlepszy wybór do małego mieszkania. Zachęcamy do lektury dalszej części tekstu.

Drzwi przesuwne do niewielkich przestrzeni – dlaczego warto?

Eleganckie i nowoczesne drzwi przesuwne od zawsze kojarzą się z funkcjonalnością i wygodą użytkowania. Obsługa tych systemów jest intuicyjna, nie wymaga użycia siły. Mimo zwiększonych gabarytów skrzydła przesuwane są po prowadnicach płynnie i bezszelestnie. Ich obecność w niewielkich przestrzeniach pozwala na dużą oszczędność miejsca, co jest niewątpliwie największą zaletą w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozwieranymi. Otwieranie i zamykanie drzwi przesuwnych nie wymaga od użytkownika angażowania przestrzeni wewnątrz. Dzięki temu, że skrzydło drzwiowe przesuwane jest wzdłuż ściany, optymalne wykorzystanie dostępnego miejsca w małych wnętrzach jest znacznie prostsze. Zaoszczędzona powierzchnia może być zaaranżowana w zupełnie inny, bardziej praktyczny sposób.

Przesuwanie skrzydeł zamiast ich rozwierania wpływa także pozytywnie na łatwość przemieszczania się pomiędzy pomieszczeniami. Przechodzenie przez drzwi jest po prostu sprawniejsze i szybsze. Warto zwrócić uwagę również na nowoczesny design tych systemów. Produkowane współcześnie drzwi przesuwne wyróżnia ciekawe wzornictwo oraz efektowne dodatki, co jest o tyle istotne, że pozwala na realizację indywidualnych pomysłów związanych z wykańczaniem wnętrz niewielkich mieszkań. To konstrukcje zachwycające ponadczasowym wyglądem, które pasują do wnętrz urządzanych w dowolnym stylu.

Do jakich pomieszczeń w mieszkaniu pasują drzwi przesuwne?

Choć drzwi przesuwne najczęściej kojarzą się z wyjściem na taras lub balkon, współcześnie systemy te chętnie wykorzystywane są również wewnątrz budynków. W niewielkich mieszkaniach znakomicie sprawdzają się jako przejście pomiędzy konkretnymi pomieszczeniami, np. salonem a kuchnią lub pokojem gościnnym a sypialnią. W naprawdę ciasnych wnętrzach  systemy przesuwne mogą posłużyć do wydzielenia miejsca do spania z głównego pokoju dziennego. Wystarczy do tego jedynie nieco kreatywności i zaangażowania od właściciela mieszkania. Ciekawym pomysłem jest też wydzielenie osobnej garderoby z części sypialnej, jednak jest to propozycja dla osób dysponujących nieco większą przestrzenią.

Na co zwracać uwagę wybierając drzwi przesuwne?

Szukając drzwi przesuwnych do niewielkiego mieszkania, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim chodzi tu o materiał wykonania oraz odpowiedni rozmiar wybranego modelu. Ważny jest także rodzaj wypełnienia mający wpływ na izolacyjność termiczną i akustyczną. Szczególnie ta druga kwestia jest niezwykle istotna w przypadku niewielkich przestrzeni. Poszczególne elementy drzwi muszą być trwałe i wytrzymałe, aby ich prawidłowa praca nie była zakłócana. Dla wielu osób liczy się też atrakcyjny wygląd, więc do tej kwestii również warto przywiązywać sporą uwagę przy wyborze idealnych drzwi.

W ofercie firmy Plastixal znajdziesz zarówno świetną alternatywę dla tradycyjnych systemów tarasowych w postaci drzwi przesuwnych Smart Slide, jak i wyjątkowo szczelne oraz wygodne w użytkowaniu drzwi przesuwne Smoovio, które idealnie sprawdzą się w ciasnych wnętrzach o ograniczonym metrażu. Jeśli nie wiesz jakie systemy wybrać, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją Twoje wątpliwości.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget