Budując dom lub remontując mieszkanie, każdy inwestor staje przed kilkoma trudnymi dylematami. Jeden z nich dotyczy zakupu okien i drzwi. Elementy stolarki otworowej można kupić w sklepie budowlanym lub w salonie firmowym bezpośrednio od producenta. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego warto jest wybrać tę drugą opcję. Zachęcamy do lektury.

Okna i drzwi indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta

Jedną z największych zalet zakupu okien i drzwi bezpośrednio od producenta jest możliwość spersonalizowanego dopasowania elementów stolarki otworowej do aktualnych potrzeb klienta. Nieważne, czy budujesz dom jednorodzinny, czy obiekt użyteczności publicznej. Kupując od sprawdzonego producenta, zawsze masz pewność, że zamówione produkty będą spójne i w dokładnie takim rozmiarze, jakiego potrzebujesz. Co więcej, będą również idealnie dopasowane do projektu architektonicznego, który tworzysz. Kolejnym plusem jest możliwość wyboru opcji dodatkowych, takich jak zindywidualizowany wygląd i parametry użytkowe dostosowane do konkretnego budynku.

Doskonała jakość zamówionych produktów

Drzwi i okna produkowane na indywidualne zamówienie klienta charakteryzują się zdecydowanie wyższą jakością niż produkty tworzone hurtowo dla sklepów budowlanych. Użyte w procesie produkcyjnym materiały pochodzą od renomowanych dostawców, są uważnie selekcjonowane pod kątem jakości. Producenci okien oraz drzwi PCV i aluminiowych dbają o najmniejsze szczegóły i każdy etap produkcji przeprowadzają z największą dokładnością. Jest to niezwykle istotne w kontekście późniejszego użytkowania, ponieważ nie naraża inwestorów na dodatkowe koszty związane z koniecznością naprawy lub wymiany stolarki otworowej po kilku latach od montażu. Choć początkowa cena towaru dostępnego od ręki w sklepie budowlanym zazwyczaj jest niższa, to końcowy koszt związany z użytkowaniem takich drzwi i okien może okazać się dużo wyższy.

Możliwość negocjacji ceny

Jeśli jesteśmy już przy cenie okien i drzwi zamawianych bezpośrednio od producenta, to warto wspomnieć, że przy nawiązaniu stałej współpracy lub jednorazowym zamówieniu większej liczby produktów, istnieje możliwość negocjacji ceny i uzyskania atrakcyjnych rabatów. Jest to szczególnie ważna zaleta w przypadku dużych zamówień na wykończenie obiektów użyteczności publicznej czy kilku podobnych do siebie budynków mieszkalnych. Inwestorzy pracujący przy dużych projektach mogą dzięki temu zaoszczędzić pokaźną sumę, którą będą mogli przeznaczyć na inne bieżące potrzeby związane z wykończeniem budowanego obiektu. W sklepach budowlanych cena zawsze jest ustalana z góry i nigdy nie podlega negocjacjom.

Elastyczność w wyborze terminu dostawy

Zamówienie elementów stolarki otworowej bezpośrednio u producenta wiąże się z jeszcze jedną istotną zaletą. Jest nią duża elastyczność, jeśli chodzi o termin dostawy. Zakupione okna i drzwi są dostarczane do inwestora dokładnie wtedy, kiedy sobie tego życzy. Termin ten dostosowywany jest do zaawansowania prac na placu budowy. Zamówione wcześniej elementy mogą zostać przygotowane i dostarczone do klienta w tym samym czasie lub w partiach. Wszystko zależne jest od ustaleń pomiędzy inwestorem a producentem okien i drzwi. Kupując gotowy produkt w sklepie budowlanym, nigdy nie masz pewności, jak długo leżał on w magazynie oraz w jakich warunkach był przechowywany.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget