Miesiące letnie to okres wysokich temperatur zachęcających do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W tym czasie okna i drzwi wyjściowe na balkon/taras często pozostają otwarte nie tylko w dzień, ale także w nocy. Latem szczególnie aktywne są również owady, które chętnie korzystają z otwartych okien i wlatują do wewnątrz pomieszczeń, naprzykrzając się tym samym mieszkańcom. Aby zapewnić sobie skuteczną ochronę przed irytującymi insektami, na oknie lub drzwiach tarasowych warto zamontować moskitierę.

Czym jest moskitiera?

Moskitiera to rodzaj osłony w postaci gęstej siatki, która zatrzymuje owady, nie pozwalając im dostać się do środka pomieszczenia. To proste i bardzo użyteczne rozwiązanie wpływające bezpośrednio na komfort spędzania czasu w domu w miesiącach letnich. Moskitiery najczęściej montuje się na oknie lub drzwiach wyjściowych na balkon/taras. Istnieją również modele zawieszane bezpośrednio nad łóżkiem, które spełniają funkcję specjalnego baldachimu chroniącego przed owadami podczas snu. Dawniej moskitiery stosowane były głównie w regionach klimatu tropikalnego, jednak w wyniku ocieplenia klimatu i rosnących temperatur obecnie rozwiązanie te coraz chętniej wykorzystywane jest również w Polsce i innych krajach Europy Środkowej. Montaż moskitier polecany jest szczególnie osobom mieszkającym w pobliżu lasów, parków lub zbiorników wodnych. W tych miejscach latem owadów jest zdecydowanie najwięcej.

Zalety montażu moskitiery

Specjalna siatka stanowiąca główny element konstrukcyjny moskitiery projektowana jest w taki sposób, aby skutecznie zatrzymywać owady przed wtargnięciem do środka pomieszczenia, a jednocześnie zapewniać wnętrzom właściwą wentylację i nie ograniczać dopływu świeżego powietrza z zewnątrz do środka budynku. Dzięki temu użytkownicy mogą bezpiecznie odpoczywać i spać przy otwartym oknie, bez narażania się na uciążliwe bzyczenie much lub ukąszenia komarów.

Moskitiery bez problemów można dopasować do wszystkich rodzajów ram okiennych i drzwiowych, bez względu na to, czy jest to stolarka plastikowa, aluminiowa czy drewniana. Dzięki swojej uniwersalności moskitiery to rozwiązanie polecane zarówno do budynków mieszkalnych, jak i obiektów użyteczności publicznej. Obecnie produkowane moskitiery to także wartość dodana, jeśli chodzi o estetykę okna lub drzwi. Nie tylko spełniają swoje najważniejsze funkcje, ale i gustownie wyglądają.

Nowoczesne moskitiery aluminiowe dostępne w ofercie firmy Plastixal to solidne, wytrzymałe oraz łatwe w użytkowaniu produkty w wariantach do montażu na oknach lub drzwiach tarasowych. Klienci mogą wybierać pomiędzy modelami stałymi, zwijanymi, otwieranymi i przesuwnymi. Wśród dostępnych modeli warto wyróżnić, chociażby moskitierę MPH Harmony z plisowanej siatki, której montaż na drzwiach/wnękach balkonowych pozwala zaoszczędzić wiele miejsca. Gdy moskitiera nie jest używana, siatkę można zwinąć i tym samym w optymalny sposób wykorzystać dostępną powierzchnię.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget