W projektach nowoczesnych domów jednorodzinnych czy lokali usługowych pochwyty, nazywane również antabami, stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych klamek do drzwi. To eleganckie i bardzo stylowe rozwiązanie stosowane zarówno przez inwestorów prywatnych, jak i publicznych.

Dlaczego przy wyborze akcesoriów drzwiowych warto zdecydować się na pochwyty?

Czym są pochwyty?

Pochwyty to wykonane ze stali nierdzewnej elementy wykorzystywane do otwierania i zamykania różnych typów drzwi. Stanowią zamiennik standardowych klamek i pełnią podobne do nich funkcje. Ze względu na sposób montażu pochwyty dzielą się na umieszczane na drzwiach oraz montowane w specjalnie wyżłobione w tym celu otwory znajdujące się w skrzydle drzwiowym. Skrzydło wyposażone w pochwyt otwiera się i zamyka poprzez popchnięcie. Akcesoria te montowane są najczęściej wyłącznie po zewnętrznej stronie drzwi. Wewnątrz zwykle znajdują się tradycyjne klamki. Modele dwustronne spotkać można w rozmaitych lokalach usługowych jak sklepy spożywcze czy fryzjerzy.

Drzwi wyposażone w pochwyty to domena nie tylko większości lokali usługowych, ale także wszystkich innych obiektów użyteczności publicznej (urzędów, banków, szpitali, dworców kolejowych, restauracji, lotnisk, poczt, centrów handlowych). Coraz częściej jednak akcesoria te wykorzystywane są również w budynkach mieszkalnych. Inwestorzy prywatni doceniają je za nowoczesny wygląd i szerokie możliwości aranżacyjne.

Pochwyty to nie tylko efektowna dekoracja

Kupno pochwytów w alternatywie dla klasycznych klamek to znakomita propozycja dla inwestorów ceniących sobie niebanalne rozwiązania. Pochwyty podkreślają nowoczesny charakter oraz modny wygląd drzwi. Bogaty wybór dostępnych kształtów, wielkości i kolorów pochwytów firmy MEDOS sprawia, że każda osoba będzie w stanie znaleźć akcesoria dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Pochwyty cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale także solidność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne i korozję. Wyróżnia je również łatwość w utrzymaniu czystości.

W jakich drzwiach szczególnie dobrze sprawdzą się pochwyty?

Pochwyty są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w przypadku nowoczesnych drzwi aluminiowych lub wykonanych z PVC. Systemy z tych materiałów charakteryzuje zwykle większy rozmiar oraz waga. Operowanie ciężkimi skrzydłami drzwiowymi jest znacznie łatwiejsze przy użyciu pochwytu. Akcesoria te wyśmienicie sprawdzą się również w przypadku drzwi przesuwnych o dużych przeszkleniach. Im masywniejsze są drzwi, tym większe jest wskazanie do montażu pochwytu. To bardzo praktyczne rozwiązanie dające duże możliwości aranżacji systemów różnego typu.

Jeśli zależy Ci na nowoczesnym i alternatywnym rozwiązaniu podkreślającym niekonwencjonalny wygląd Twoich drzwi oraz pasującym do oryginalnych aranżacji, postaw na pochwyty! Szeroka gama modeli dostępnych w ofercie firmy Plastixal zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Odkryj Nowe Możliwości

z Naszymi Oknami i Drzwiami!

Nasza oferta to nie tylko doskonała jakość, ale także nieograniczone możliwości dostosowane do Twoich potrzeb.
Wybierz Plastixal i podnieś poziom funkcjonalności i estetyki swojego domu już dziś!

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget