flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
malią na szkle

Druk emalią na szkle. Na czym to polega?

Samodzielna aranżacja wnętrza domu lub mieszkania daje nam możliwość uczynienia go oryginalnym i niepowtarzalnym. Aby osiągnąć taki efekt konieczne jest zastosowanie nieszablonowych rozwiązań aranżacyjnych. Jednym z nich jest z pewnością druk emalią na szkle. Delikatny materiał w połączeniu z indywidualnie przygotowanym projektem powoduje, że grafiki przygotowane tą techniką doskonale sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Druk emalią wykonywany jest na jednej z powierzchni szkła. Zastosowanie zaawansowanych technologiczne maszyn oraz farb o ściśle określonych właściwościach zapewnia idealne odwzorowanie wybranego obrazu.

Technologia druku emalią pozwala nanosić na powierzchnię szkła indywidualnie przygotowane wzory, tekst a nawet zdjęcia. Można również pokryć całą powierzchnię szkła zadrukiem. Mocną stroną tej techniki jest brak ograniczeń w kwestii wzoru, kolorystyki czy też projektu. 

Jakie są zalety druku emalią na szkle?

Nie da się ukryć, że szkło z nadrukiem emalią ma swój niepowtarzalny urok. Ale oprócz efektownego wyglądu ta technologia ma jeszcze inne zalety. Podstawową jest możliwość w zasadzie dowolnej personalizacji przestrzeni w domu. Każdy pomysł jesteśmy w stanie przenieść do realnego świata i umieścić na szkle. Co istotne do zadruku można wykorzystać różne rodzaje szkła w tym przede wszystkim:

  • Szkło monolityczne
  • Szkło laminowane
  • Szkło hartowane
  • Szkło poddane obróbce CNC

Dokonując zadruku można wypełnić całą powierzchnię lub postawić na wersję transparentną. Dzięki wykorzystaniu wysokiej klasy materiałów nadrukowana grafika jest w 100% odporna na wilgoć. To pozwala umieszczać szkło z nadrukiem nawet w łazience.

Druk emalią może być wykonany w wersji:

  • Monolitycznej
  • Laminowanej, z zadrukiem po zewnętrznej stronie
  • Hartowanej
  • Pokrytej dodatkową warstwą bezbarwnego lakieru

Gdzie stosowany jest druk emalią?

Druk emalią na szkle znajduje coraz szersze zastosowania. Doskonale sprawdza się w przypadku dużych obiektów, w których jest stosowane jako szkło fasadowe. Dosyć powszechne jest wykorzystanie szkła z nadrukiem w aranżacji wnętrz. Najczęściej jest ono stosowane do tworzenia ścianek działowych czy też balustrad balkonowych. Ale to tylko niewielki wycinek możliwości szkła z nadrukiem. Oprócz wyżej wymienionych może się ono znaleźć również na drzwiach, oknach, meblach i kabinach prysznicowych. Nie można pominąć roli szkła z nadrukiem w branży reklamowej. Różnego rodzaju znaki czy też tablice reklamowe mogą mieć nie tylko charakter informacyjny, ale również promować konkretną markę lub produkt. Na zewnątrz szkło zadrukowane emalią sprawdza się na daszkach, fasadach czy chociażby przystankach autobusowych.

Decydując się na druk emalią na szkle można wybrać jeden z gotowych projektów lub puścić wodze fantazji i stworzyć prawdziwe arcydzieło. Druk emalią sprawdzi się zarówno w pokojach dziecięcych, jak i w salonach. Pozwala stworzyć coś niepowtarzalnego jak zdjęcie rodziny na przeszkleniu w salonie czy motyw z ulubionej bajki w pokoju dziecięcym. W przypadku nadruku na szkło jedynym ograniczeniem wydaje się być nasza wyobraźnia.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny