Wybierając drzwi wejściowe do domu, praktycznie każdy klient stoi przed decyzją, z jakiego materiału powinny one być wykonane. Wielu z Was zastanawia się, które z nich będą odpowiadały Waszym potrzebom. Do najpopularniejszych ofert można zaliczyć drzwi aluminiowe i PCV. W tym artykule chcemy Wam przedstawić różnice pomiędzy tymi produktami, dzięki czemu będziecie dobrze wiedzieli, na które się zdecydować!

 

Drzwi wejściowe PCV lub aluminiowe

Drzwi PCV są jednymi z najczęściej wybieranych materiałów. Dzieje się tak, ponieważ są dostępne w przystępnych cenach, a w zamian oferują dobre parametry. Na przykład drzwi PCV znane są z tego, że posiadają wzorowe właściwości termiczno-izolacyjne, co powoduje, że stanowią dobrą ochronę przed zimnem. Będą one również dobrym wyborem, jeśli zależy Wam na zablokowaniu hałasu z zewnątrz. Niektóre z modeli mogą też być wyposażone we wzmocnienia antywłamaniowe, które usztywniają dość elastyczne drzwi. Zaletą drzwi PCV jest to, że łatwo utrzymuje się je w czystości, pomimo tego, że mają tendencje do przyciągania kurzu. Oferta wariantów kolorystycznych, a także tych z różnymi tłoczeniami jest bardzo szeroka. Każdy potencjalny nabywca, znajdzie drzwi w takim odcieniu i stylu, który idealnie wkomponuje się w styl całego budynku. Niestety ich podstawową wadą jest to, że trudno się je naprawia, ponieważ raz uszkodzonej struktury drzwi w zasadzie nie da się przywrócić do stanu pierwotnego.

Zaletą drzwi aluminiowych, która od razu rzuca się w oko, jest ich nieprzeciętny i elegancki wygląd. Jednak ich najważniejszą cechą jest trwałość. Drzwi aluminiowe są odporne na działanie warunków atmosferycznych, nie odkształcają się ani nie korodują. Dzięki dużej sztywności, po wyposażeniu w dobre zamki i okucia, będą stanowiły bardzo dobrą barierę antywłamaniową. Niektóre osoby rezygnują z drzwi aluminiowych, będąc przekonane, że nie zapewniają odpowiednich właściwości izolacyjnych, to całą śmiałością można powiedzieć, że są w błędzie. Obecnie produkty tego typu są wyposażone dodatkowe warstwy, które są w stanie zapewnić współczynnik przenikania ciepła na bardzo niskim poziomie. Wadą, którą można wymienić, jest ich waga, która jest odczuwalnie większa niż w przypadku drzwi PCV. Nowoczesny wygląd, wysoka odporność na trudne warunki i możliwość naprawiania, związana jest też z wyższą ceną w porównaniu do produktów z innych materiałów.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget