flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
Drzwi PCV

Drzwi aluminiowe kontra PCV. Które wybrać?

Wybierając drzwi wejściowe do domu, praktycznie każdy klient stoi przed decyzją, z jakiego materiału powinny one być wykonane. Wielu z Was zastanawia się, które z nich będą odpowiadały Waszym potrzebom. Do najpopularniejszych ofert można zaliczyć drzwi aluminiowe i PCV. W tym artykule chcemy Wam przedstawić różnice pomiędzy tymi produktami, dzięki czemu będziecie dobrze wiedzieli, na które się zdecydować!

 

Drzwi wejściowe PCV lub aluminiowe

Drzwi PCV są jednymi z najczęściej wybieranych materiałów. Dzieje się tak, ponieważ są dostępne w przystępnych cenach, a w zamian oferują dobre parametry. Na przykład drzwi PCV znane są z tego, że posiadają wzorowe właściwości termiczno-izolacyjne, co powoduje, że stanowią dobrą ochronę przed zimnem. Będą one również dobrym wyborem, jeśli zależy Wam na zablokowaniu hałasu z zewnątrz. Niektóre z modeli mogą też być wyposażone we wzmocnienia antywłamaniowe, które usztywniają dość elastyczne drzwi. Zaletą drzwi PCV jest to, że łatwo utrzymuje się je w czystości, pomimo tego, że mają tendencje do przyciągania kurzu. Oferta wariantów kolorystycznych, a także tych z różnymi tłoczeniami jest bardzo szeroka. Każdy potencjalny nabywca, znajdzie drzwi w takim odcieniu i stylu, który idealnie wkomponuje się w styl całego budynku. Niestety ich podstawową wadą jest to, że trudno się je naprawia, ponieważ raz uszkodzonej struktury drzwi w zasadzie nie da się przywrócić do stanu pierwotnego.

Zaletą drzwi aluminiowych, która od razu rzuca się w oko, jest ich nieprzeciętny i elegancki wygląd. Jednak ich najważniejszą cechą jest trwałość. Drzwi aluminiowe są odporne na działanie warunków atmosferycznych, nie odkształcają się ani nie korodują. Dzięki dużej sztywności, po wyposażeniu w dobre zamki i okucia, będą stanowiły bardzo dobrą barierę antywłamaniową. Niektóre osoby rezygnują z drzwi aluminiowych, będąc przekonane, że nie zapewniają odpowiednich właściwości izolacyjnych, to całą śmiałością można powiedzieć, że są w błędzie. Obecnie produkty tego typu są wyposażone dodatkowe warstwy, które są w stanie zapewnić współczynnik przenikania ciepła na bardzo niskim poziomie. Wadą, którą można wymienić, jest ich waga, która jest odczuwalnie większa niż w przypadku drzwi PCV. Nowoczesny wygląd, wysoka odporność na trudne warunki i możliwość naprawiania, związana jest też z wyższą ceną w porównaniu do produktów z innych materiałów.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny