Osoby budujące swój nowy dom, prędzej czy później będą musiały stanąć przed wyborem drzwi zewnętrznych do niego. W ostatnich latach wybór ogranicza się zazwyczaj do trzech możliwości: drzwi drewnianych, aluminiowych i plastikowych. Czy każde z nich są tak samo trwałe i bezpieczne? Co warto wybrać? Sprawdźmy!

Różne rodzaje drzwi zewnętrznych

Tradycyjnym rozwiązaniem od lat były drzwi drewniane. Wiele osób chętnie sięga po nie, gdyż wyglądają elegancko i naturalnie. Drzwi drewniane mają jednak pewien mankament – narażone na działanie wilgoci i promieni UV wymagają regularnej pielęgnacji i konserwacji, a zaniedbane niszczeją. Dlatego też część osób budujących domy w stylu nowoczesnym decyduje się na zakup drzwi aluminiowych, które są wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wyglądają one jednak dość surowo i nieprzytulnie. Idealnym kompromisem w tej sytuacji wydają się drzwi PCV. Wysokiej jakości plastikowe drzwi są bardzo trwałe i odporne na wilgoć czy promieniowanie UV, a dzięki zastosowaniu szerokiej gamy oklein, można nadać im dowolny wygląd (okleiny mogą imitować nawet drewno). Co ciekawe, drzwi PCV słynną ze swoich wysokich parametrów izolacyjności akustycznej. Świetnie sprawdzą się więc nawet w głośnej okolicy, gdzie skutecznie wytłumią hałasy. Do zalet drzwi PCV można zaliczyć ich niską wagę, która jest atutem zwłaszcza przy budowie domu szkieletowego oraz… stosunkową niską cenę. Wybierając drzwi do domu, zawsze warto zdecydować się na te, które dobrze zatrzymują ciepło wewnątrz. Dotyczy to oczywiście wszystkich rodzajów drzwi.

Bezpieczeństwo domowników i mienia

Oczywiście drzwi zewnętrzne w domu pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz przede wszystkim – ograniczają do niego dostęp nieproszonym gościom. Wybierając drzwi zewnętrzne, należy upewnić się, jaką mają klasę antywłamaniową (oznaczenie Rc, skala od 1 do 6). Klasy antywłamaniowe są wspólne dla wszystkich rodzajów drzwi, bez względu na to, z jakiego materiału zostały one wyprodukowane. Oznacza to, że drzwi PCV klasy Rc 6, są tak samo odporne na działanie włamywaczy, jak drzwi aluminiowe tej samej klasy. Jeśli chodzi o wybór drzwi zewnętrznych, nie powinny one być klasy niższej niż Rc 3. Musimy jednak pamiętać też o tym, że drzwi odporne na włamanie powinny być wyposażone w dobrej jakości zamki, a do tego – poprawnie zamontowane.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget