flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
Drzwi przesuwane

Drzwi przesuwane automatycznie. Gdzie znajdują zastosowanie.

Drzwi przesuwne automatyczne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie natężenie ruchu pieszego jest na tyle duże, że wymagana jest znaczna przepustowość drzwi wejściowych. Z sytuacjami tego typu często możemy potkać się w obleganych galeriach handlowych, wejściach do instytucji czy w muzeach, galeriach sztuki i biurach. Drzwi sterowane automatycznie z powodzeniem mogą być również montowane w domach w miejscu wyjścia na taras czy do ogrodu, ponieważ stanowią atrakcyjny element aranżacyjny.

Drzwi automatyczne przesuwne możemy podzielić na kilka typów w zależności od charakteru konstrukcji:

  • drzwi harmonijkowe
  • przesuwne łukowe
  • przesuwne narożne
  • przesuwne teleskopowe
  • obrotowe

Drzwi automatyczne napędza mechanizm, którego sterowanie można dostosować do pory roku, natężenia ruchu i indywidualnego zapotrzebowania. W zimowe dni zazwyczaj ogranicza się przestrzeń wejściową, by zniwelować straty energii, a w przypadku awarii drzwi można rozsunąć ręcznie.

Drzwi przesuwne mogą być wykonane z ramy stalowej lub aluminiowej. Jednym z najczęściej spotykanych modeli są drzwi teleskopowe, w których skrzydła drzwiowe nasuwają się na siebie, udostępniając około 2/3 powierzchni do przejścia. Mogą być praktycznie w całości przeszklone, dlatego sprawdzają się w pomieszczeniach słabo doświetlonych i przestrzeniach biurowych. Innym typem są drzwi przesuwne harmonijkowe, które sprawdzają się najlepiej na niewielkich przestrzeniach. Składają się z kilku segmentów, które podczas rozsuwania łączą się ze sobą. Z kolei wyjątkową elegancją cechują się drzwi łukowe, ponieważ zbudowane są one z półokrągłych szklanych powierzchni zamykających przedsionek w półkole. Alternatywą dla drzwi rozsuwanych są konstrukcje dwuskrzydłowe, gdzie skrzydła drzwi otwierają się tak, jak w standardowej konstrukcji, ale napędzane są automatycznie.

Możliwości jest wiele, dlatego przed wyborem drzwi do własnego lokalu warto zapoznać się z naszą szeroką ofertą i dostosować optymalne rozwiązania do własnych potrzeb.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny