flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
szkło refleksyjne?

Jak działa szkło refleksyjne?

Szkło refleksyjne skutecznie odbija światło słoneczne, chociaż nie jest typowym szkłem przeciwsłonecznym. Jego działanie jest nieco inne. Jego cechą charakterystyczną jest trwała powłoka refleksyjna z warstwy tlenków metali.

W tym artykule scharakteryzujemy szkło refleksyjne, podając jego najważniejsze zalety oraz przykłady zastosowania.

Krótka charakterystyka szkła refleksyjnego

Szkło refleksyjne to rodzaj szkła o powierzchni pokrytej specjalną powłoką z tlenków metali lub metali szlachetnych, która ma za zadanie odbijać promieniowanie. Dzięki temu wykazuje działanie przeciwsłoneczne. Współczynnik odbicia światła jest bardzo wysoki, co przekłada się również na ograniczenie jaskrawości oświetlenia oraz nagrzewania pomieszczeń. Powłoka zastosowana na szkle jest odporna na ścieranie i trwała.

Główne zalety szkła refleksyjnego

  • Szkło refleksyjne skutecznie chroni przed słońcem. Celem powłok na szkle jest skuteczne ograniczanie przenikania promieni słonecznych. Promienie są odbijane od powierzchni, przez co nie wnikają do wnętrz, minimalizują przy tym poziom nagrzewania się pomieszczeń. Zmniejszony jest też poziom przepuszczalności światła widzialnego. Szyby refleksyjne sprzyjają więc zachowaniu optymalnej temperatury wewnątrz budynków.
  • Szkło refleksyjne ogranicza wgląd do pomieszczeń osobom przebywającym na zewnątrz. Dzięki temu sprzyja w zwiększaniu poczucia komfortu i intymności. Jednocześnie osoby przebywające po drugiej stronie doskonale widzą, co dzieje się za szkłem. Takie działania szkła refleksyjnego można porównać do tzw. efektu pół-lustra.
  • Szkło refleksyjne jest również wyjątkowo estetyczne, doskonale współgra szczególnie z nowoczesnymi stylami architektonicznymi. Może być barwione na wiele kolorów, np. srebrny, brązowy, niebieski itd. Możliwość zastosowania różnych oryginalnych barw jest szczególnie atrakcyjna dla inwestorów realizujących nowoczesne, nietypowe obiekty, np. budynki biurowe. Ze szkła refleksyjnego coraz chętniej korzystają również właściciele domów prywatnych.

2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny