flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
okna PCV

Fakty i mity na temat okien PCV

Chociaż okna PCV są obecnie najczęściej wybierane przez klientów, to jednak wciąż istnieje wiele niepotwierdzonych, a nawet nieprawdziwych opinii. W tym artykule obalamy najpopularniejsze “mity” na temat okien PCV.

Okna PCV. Prawda i fałsz

  • Mit: Okna PCV przyczyniają się do wystąpienia w pomieszczeniach wilgoci, pleśni i grzybów.

Fakt. Okna PCV zapewniają bardzo dobrą szczelność, więc muszą być wyposażone w specjalne mechanizmy rozszczelnienia, np. mikrowentylację. Same okna w żaden sposób nie przyczyniają się do powstawania nadmiernej wilgotności, jednak pomieszczenia szczególnie narażone na wysoki poziom wilgoci w powietrzu powinny być jak najczęściej wietrzone. Jeśli dwa razy dziennie zadbamy o prawidłową wymianę powietrza w pomieszczeniu, możemy skutecznie przeciwdziałać wystąpieniu pleśni czy grzybów.

  • Mit: Okna PCV są niebezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego.

Fakt: Okna PCV są produkowane z tworzyw sztucznych zgodnie z restrykcyjnymi normami i standardami technologicznymi, dlatego też zapewniają całkowite bezpieczeństwo podczas codziennego użytkowania. Nie wykazują żadnego szkodliwego działania na zdrowie. PCV jest materiałem, który może zostać poddany procesowi recyklingu.

  • Mit: Okna PCV nie zapewniają skutecznej termoizolacji.

Fakt: Okna PCV zapewniane przez firmę Plastixal zapewniają wysokie parametry techniczne, które plasują je wśród najskuteczniejszych systemów okiennych pod względem termoizolacji. Każdy produkt przechodzi odpowiednie testy i musi spełniać konkretne standardy w tym zakresie.

  • Mit: Okna PCV żółkną

Fakt: Kolor okien PCV nie żółknie ani nie blednie. W składzie tworzywa, z którego powstają okna, znajdują się stabilizatory, które zapewniają niezmienność barw. Jeśli doszło do jakichkolwiek zmian w kolorze lub strukturze profili PCV, najprawdopodobniej jest to efekt nieprawidłowych procesów technologicznych zastosowanych przez producenta. Takie błędy zdarzają się jednak bardzo rzadko. Jeżeli wybierzemy produkt renomowanej marki, ryzyko wystąpienia tego rodzaju problemów jest raczej znikome.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny