Montaż okiennic zewnętrznych to tradycyjny sposób na zacienienie okien i tym samym zapewnienie wnętrzom ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem, hałasem i wiatrem. Nowoczesne okiennice produkowane są w taki sposób, aby gwarantować również dodatkową ochronę przed włamaniem. Co więcej, okiennice stanowią także element dekoracyjny, a ich montaż sprawia, że budynek z zewnątrz prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Czym są okiennice zewnętrzne?

Okiennice zewnętrzne znane są od zamierzchłych czasów. Te tradycyjne konstrukcje dawniej były wykorzystywane przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym. Okiennice pełniły zarówno funkcję ochronną, jak i dekoracyjną. Montaż okiennic chronił przed hałasem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie poprawiał wygląd zewnętrzny domów, kamienic czy ziemiańskich dworków.

Obecnie produkowane okiennice zewnętrzne zyskują coraz większą przychylność inwestorów i są chętnie wybieranym sposobem na efektowne zacienianie wnętrz nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także użyteczności publicznej. Montowane są zarówno w obiektach całorocznych, jak i w domkach letniskowych.

Ze względu na dużą dostępność kształtów i rozmiarów mogą być dopasowane do niemal wszystkich typów okien. Okiennice stanowią znakomitą alternatywę dla żaluzji i rolet zewnętrznych. To nie tylko skuteczna ochrona przed słońcem i deszczem, ale także przed nieproszonymi gośćmi oraz spojrzeniami wścibskich sąsiadów.

Rodzaje okiennic zewnętrznych

Najpopularniejszym rodzajem okiennic są modele rozwierne otwierane na zewnątrz. Skrzydła poruszane są na zamocowanych zawiasach, które umożliwiają ich otwieranie i zamykanie. Tego typu okiennice wyposażone są w lamele stałe lub ruchome, dzięki czemu mogą spełniać funkcję podobną do żaluzji.

Innymi rodzajami okiennic są modele ze skrzydłami harmonijkowymi lub przesuwnymi, które zbudowane są podobnie do rozwiernych, jednak mechanizm ich poruszania się różni. Oba systemy poruszają się po specjalnych prowadnicach, które wbudowane są w ścianę. Ich ruch możliwy jest dzięki małym kółkom sunącym po prowadnicach. Okiennice przesuwne i harmonijkowe najczęściej wykorzystywane są w dużych oknach balkonowych.

Współczesne okiennice zewnętrzne produkowane są z różnych materiałów. Popularnym rozwiązaniem są stylizowane na tradycyjne konstrukcje wyroby drewniane, jednak dużo trwalszym materiałem wykorzystywanym do produkcji nowoczesnych okiennic jest aluminium. Ze względu na solidną konstrukcję tego typu okiennice są odporne zarówno na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak i na próby włamania. Aluminiowe okiennice można dekoracyjnie pomalować na kolor odpowiadający elewacji budynku, dzięki czemu jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Ten typ okiennic szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach, w których cała stolarka okienno-drzwiowa wykonana jest z aluminium.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget