Parapet wewnętrzny to ważny element wykończenia wnętrz. Pełni dwie istotne funkcje – praktyczną i estetyczną. Od wyboru tego produktu uzależniona jest zarówno funkcjonalność pomieszczenia, jak i jego wygląd. Dlatego też podjęcie prawidłowej decyzji jest tak istotne. Jak dobrać  parapet do okna? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w dalszej części naszego artykułu. Zachęcamy do lektury.

O czym warto pamiętać, wybierając parapet?

Zastanawiając się nad zakupem nowego parapetu, trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Element ten nie może dominować we wnętrzu. Musi być dobrany zarówno do rodzaju okna, jak i stylu wykończenia pomieszczenia, w którym ma się znajdować.

Do klasycznych okien z PCV w kolorze białym najlepiej pasuje parapet z tego samego materiału i w tej samej barwie. Jest on lekki, trwały oraz łatwy w czyszczeniu. Ciekawą alternatywą jest również stalowy model pomalowany na biało. Jeśli jednak w budynku zdecydowano się na drewnianą stolarkę okienną, optymalnym wyborem jest kupno parapetu z drewna. W tym przypadku dobrze sprawdzają się także modele kamienne. Dobór parapetu do materiału i koloru okna jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Dzięki temu oba elementy tworzą zgraną całość, co ma pozytywny wpływ na estetykę wnętrza.

Dlaczego odpowiedni wybór parapetu jest ważny?

Wybrany parapet musi być funkcjonalny, trwały i odporny na uszkodzenia. To niezwykle istotne, ponieważ element ten jest dodatkowym izolatorem termicznym, zabezpieczającym przed ulatnianiem się ciepła na zewnątrz obiektu. Parapet chroni znajdujące się pod nim grzejniki, dzięki czemu emitowana przez nie energia nie unosi się do góry. Ogrzane powietrze kierowane jest bezpośrednio do pomieszczenia.

Element ten odpowiada także za ochronę wnętrz przed wilgocią z zewnątrz. Kiedy w czasie opadów mieszkańcy zapomną o zamknięciu okien, krople deszczu spadają na parapet, a nie na ściany czy podłogę. Jeśli zostanie on źle dobrany, z pewnością nie zapewni optymalnej ochrony. Jeżeli jednak nie popełnisz żadnego błędu, parapet odwdzięczy się szczelnością, stabilnością i świetnym wyglądem.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget