Osłony przeciwsłoneczne w postaci rolet zewnętrznych to interesujący dodatek wpływający na poprawę komfortu mieszkańców budynku. Rolety aktywnie przyczyniają się do utrzymania optymalnej temperatury wewnątrz obiektu. Co więcej, stanowią również dodatkowe zabezpieczenie przed działaniami podejmowanymi przez włamywaczy. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak dobrać rolety zewnętrzne. Zachęcamy do lektury dalszej części wpisu.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Na rynku istnieje kilka rodzajów rolet zewnętrznych. Do najpopularniejszych z nich należą systemy adaptacyjne (natynkowe), do zabudowy (podtynkowe) oraz nakładane (nadstawne). Główne różnice pomiędzy nimi wynikają ze sposobu montażu. Rolety adaptacyjne mocuje się do muru lub ramy okiennej w budynkach już istniejących, natomiast systemy do zabudowy i nakładane stanowią integralną część obiektu, dlatego muszą być zamontowane w momencie jego budowy lub kompleksowego remontu.W przypadku rolet natynkowych skrzynka montowana jest na ścianie lub we wnęce okiennej, przez co jest w pełni widoczna od zewnątrz. Skrzynka rolet nadstawnych nakładana jest na ramę okna, a następnie razem z nią montowana we wnęce okiennej, dzięki czemu nie jest widoczna z poziomu elewacji. Dostęp do niej jest możliwy wyłącznie od wewnętrznej strony obiektu. Rolety te nie naruszają konstrukcji okna, dzięki czemu wyróżniają się lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi. Co więcej, systemy do zabudowy oraz nadstawne  gwarantują skuteczniejszą izolację akustyczną.

Zalety montażu rolet zewnętrznych

Montaż rolet zewnętrznych to obecnie jeden z najlepszych sposobów na ochronę wnętrz przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także silnym wiatrem i hałasem dobiegającym od strony ruchliwej ulicy. Nowoczesne systemy rolet chronią również przed utratą ciepła, co przekłada się bezpośrednio na obniżenie zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzania pomieszczeń zimą i ich schłodzenie latem. To zaleta istotna szczególnie w naszym klimacie, gdzie lata są gorące, a zimy chłodne, z temperaturą nierzadko spadającą poniżej 0°C. Rolety zewnętrzne są też dodatkową warstwą ochronną przed działaniami podejmowanymi przez osoby niepożądane, czyli włamywaczy. Szczególnie polecanym rozwiązaniem jest w tym przypadku montaż systemów przeciwwłamaniowych o wzmocnionej konstrukcji, utrudniającej dostęp do wnętrza budynku.

O czym należy pamiętać, wybierając rolety zewnętrzne?

Poza gwarancją optymalnej ochrony przed słońcem, wiatrem, hałasem i włamaniem rolety zewnętrzne muszą charakteryzować się również estetycznym wyglądem. Wybrany system powinien stanowić spójną całość z elewacją obiektu oraz zastosowanymi elementami wykończeniowymi. Kolor rolet do okien plastikowych musi być dopasowany do barwy profili okiennych, drzwi lub dachówki. Dzięki temu rolety będą jednocześnie dekoracją i przemyślanym elementem aranżacji. Poza uniwersalną barwą białą dużą popularnością cieszą się obecnie produkty w kolorach drewna – sosny, dębu czy orzecha. Wybór dostępnych opcji jest na tyle szeroki, że każdy inwestor będzie w stanie dobrać rolety do swoich potrzeb i indywidualnego poczucia estetyki.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget