flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
żaluzje zewnętrzne

Jak właściwie wybrać rolety zewnętrzne do domu?

Obiekty wznoszone według zasad nowoczesnego budownictwa muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Inwestorzy wymagają projektów łączących w sobie rozwiązania wygodne w użytkowaniu oraz mające aktywny wpływ na redukcję kosztów eksploatacji budynku mieszkalnego. Dotyczy to również doboru właściwej osłony przeciwsłonecznej, która musi chronić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, a jednocześnie zapewniać dobrą izolację termiczną. Rolety zewnętrzne spełniają te warunki. Czym kierować się podczas wyboru rolet? Jakie ich rodzaje sprawdzą się najlepiej w domach jednorodzinnych?

Zalety montażu rolet zewnętrznych

Montaż rolet zewnętrznych ma wiele zalet. Przede wszystkim rozwiązanie to zapewnia domownikom ochronę przed dostawaniem się do wnętrz zbyt dużej ilości promieni słonecznych w letni dzień. To doskonały sposób na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Podczas miesięcy zimowych rolety pozwalają ograniczyć straty ciepła z budynku i tym samym przyczyniają się do obniżenia kosztów ogrzewania wnętrz. Co więcej, jest to również doskonała bariera przed wiatrem oraz hałasem dobiegającym z zewnątrz. Systemy te zwiększają prywatność i bezpieczeństwo mieszkańców, ponieważ utrudniają wtargnięcie do środka osobom niepożądanym, w tym włamywaczom.

Rolety zewnętrzne to osłona przeciwsłoneczna charakteryzująca się nie tylko funkcjonalnością i komfortem użytkowania, ale także estetycznym wyglądem. Duża dostępność, jeśli chodzi o warianty kolorystyczne, sprawia, że rolety bez problemów można dopasować do kolorystyki stolarki okiennej i elewacji budynku.

Sposób montażu najważniejszym kryterium wyboru rolet zewnętrznych

Wybór rolet zewnętrznych uzależniony jest od sposobu montażu tego rodzaju osłon przeciwsłonecznych. Rolety można zamontować zarówno w budynkach dopiero powstających, jak i obiektach już wybudowanych. Warto o tym pomyśleć na etapie budowy domu lub w przypadku wymiany całej stolarki okiennej w budynku. Ilość dostępnych rozwiązań jest wtedy zdecydowanie większa. Rolety razem z ramą montowane są we wnęce okiennej. Skrzynka rolety znajduje się wewnątrz pomieszczenia, co sprawia, że jest niewidoczna z zewnątrz. Podnosi to walory estetyczne całej konstrukcji.

Inwestorom zainteresowanym montażem rolet w budynkach już wybudowanych, w których wymiana stolarki okiennej nie jest planowana, polecane są modele adaptacyjne. To rolety z kasetą przymocowywaną do ściany lub bezpośrednio do ramy okiennej. Skrzynka znajduje się na zewnątrz, a dostęp do niej w przypadku konieczności serwisu nie jest niczym utrudniony. W tej sytuacji szczególnie ważny jest wybór rolet produkowanych z wytrzymałych materiałów, odpornych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz innych szkodliwych czynników zewnętrznych.

Sterowanie roletami zewnętrznymi – ręczne czy automatyczne?

Podczas wyboru konkretnego modelu rolet zewnętrznych, należy zastanowić się również nad sposobem sterowania całym systemem. W ofercie firmy Plastixal znajdują się trzy rodzaje napędów: ręczny, sprężynowy i elektryczny. Najwygodniejszą opcją jest napęd elektryczny, który nie wymaga od użytkownika manualnego zwijania i rozwijania rolety. Systemy sterowane są za pomocą włącznika umieszczanego w ścianie lub nadajnika radiowego w postaci pilota. Wariant elektryczny jest zdecydowanie bardziej komfortowy i polecany wszystkim inwestorom decydującym się na montaż rolet zewnętrznych.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny