Obiekty wznoszone według zasad nowoczesnego budownictwa muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Inwestorzy wymagają projektów łączących w sobie rozwiązania wygodne w użytkowaniu oraz mające aktywny wpływ na redukcję kosztów eksploatacji budynku mieszkalnego. Dotyczy to również doboru właściwej osłony przeciwsłonecznej, która musi chronić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, a jednocześnie zapewniać dobrą izolację termiczną. Rolety zewnętrzne spełniają te warunki. Czym kierować się podczas wyboru rolet? Jakie ich rodzaje sprawdzą się najlepiej w domach jednorodzinnych?

Zalety montażu rolet zewnętrznych

Montaż rolet zewnętrznych ma wiele zalet. Przede wszystkim rozwiązanie to zapewnia domownikom ochronę przed dostawaniem się do wnętrz zbyt dużej ilości promieni słonecznych w letni dzień. To doskonały sposób na utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Podczas miesięcy zimowych rolety pozwalają ograniczyć straty ciepła z budynku i tym samym przyczyniają się do obniżenia kosztów ogrzewania wnętrz. Co więcej, jest to również doskonała bariera przed wiatrem oraz hałasem dobiegającym z zewnątrz. Systemy te zwiększają prywatność i bezpieczeństwo mieszkańców, ponieważ utrudniają wtargnięcie do środka osobom niepożądanym, w tym włamywaczom.

Rolety zewnętrzne to osłona przeciwsłoneczna charakteryzująca się nie tylko funkcjonalnością i komfortem użytkowania, ale także estetycznym wyglądem. Duża dostępność, jeśli chodzi o warianty kolorystyczne, sprawia, że rolety bez problemów można dopasować do kolorystyki stolarki okiennej i elewacji budynku.

Sposób montażu najważniejszym kryterium wyboru rolet zewnętrznych

Wybór rolet zewnętrznych uzależniony jest od sposobu montażu tego rodzaju osłon przeciwsłonecznych. Rolety można zamontować zarówno w budynkach dopiero powstających, jak i obiektach już wybudowanych. Warto o tym pomyśleć na etapie budowy domu lub w przypadku wymiany całej stolarki okiennej w budynku. Ilość dostępnych rozwiązań jest wtedy zdecydowanie większa. Rolety razem z ramą montowane są we wnęce okiennej. Skrzynka rolety znajduje się wewnątrz pomieszczenia, co sprawia, że jest niewidoczna z zewnątrz. Podnosi to walory estetyczne całej konstrukcji.

Inwestorom zainteresowanym montażem rolet w budynkach już wybudowanych, w których wymiana stolarki okiennej nie jest planowana, polecane są modele adaptacyjne. To rolety z kasetą przymocowywaną do ściany lub bezpośrednio do ramy okiennej. Skrzynka znajduje się na zewnątrz, a dostęp do niej w przypadku konieczności serwisu nie jest niczym utrudniony. W tej sytuacji szczególnie ważny jest wybór rolet produkowanych z wytrzymałych materiałów, odpornych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz innych szkodliwych czynników zewnętrznych.

Sterowanie roletami zewnętrznymi – ręczne czy automatyczne?

Podczas wyboru konkretnego modelu rolet zewnętrznych, należy zastanowić się również nad sposobem sterowania całym systemem. W ofercie firmy Plastixal znajdują się trzy rodzaje napędów: ręczny, sprężynowy i elektryczny. Najwygodniejszą opcją jest napęd elektryczny, który nie wymaga od użytkownika manualnego zwijania i rozwijania rolety. Systemy sterowane są za pomocą włącznika umieszczanego w ścianie lub nadajnika radiowego w postaci pilota. Wariant elektryczny jest zdecydowanie bardziej komfortowy i polecany wszystkim inwestorom decydującym się na montaż rolet zewnętrznych.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget