W większości budowanych współcześnie budynków mieszkalnych balkon lub taras jest standardem. To miejsce do wypoczynku i relaksu po ciężkim dniu w pracy. Organizowane są tam również spotkania w gronie rodziny czy bliskich przyjaciół. Ważne jest, aby wyjście na taras było bezpieczne i komfortowe. W tym celu należy wybrać odpowiednie systemy drzwiowe. Jakie drzwi balkonowe sprawdzą się w tym przypadku najlepiej?

Czym kierować się wybierając drzwi balkonowe?

Wybierając zarówno systemy na balkon, jak i taras należy kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami. Drzwi muszą wpisywać się w charakterystykę domu i odpowiadać zastosowanemu przy aranżacji stylowi architektonicznemu. Warto, aby pasowały do pozostałych elementów stolarki okienno-drzwiowej w budynku, a także zakupionych mebli czy zastosowanego koloru ścian i sufitu. Względy estetyczne powinny odgrywać ważną rolę, jednak nie są one najważniejsze. Równie istotne jest, by drzwi były solidne i wykonane przy użyciu materiałów wysokiej jakości. Należy zwrócić uwagę na ich efektywność energetyczną, w tym izolacyjność termiczną. Nie można zapomnieć też o odpowiednim stopniu izolacyjności akustycznej. Po zamknięciu drzwi nie powinny przepuszczać zbyt dużej ilości hałasu z zewnątrz.

Rodzaje drzwi balkonowych

Produkowane współcześnie drzwi balkonowe występują w kilku rodzajach. Do najpopularniejszych z nich należą tradycyjne systemy przesuwne, a także podnoszono-przesuwne oraz uchylno-przesuwne. Wszystkie drzwi tarasowe tego typu wyróżnia prostota użytkowania oraz bardzo duża funkcjonalność. Ze względu na swoją konstrukcję umożliwiają one swobodne otwieranie nawet największych (o szerokości przekraczającej 6 metrów) skrzydeł o znacznej masie. Sposób otwierania tych systemów sprawia, że z powodzeniem mogą zajmować całą ścianę budynku.

Dlaczego warto postawić na jeden z systemów przesuwnych?

Skrzydło drzwiowe przesuwane jest wzdłuż ściany i chowane w specjalnych kasetach zamontowanych wewnątrz niej. Dzięki temu nie zabierają dodatkowego miejsca w pomieszczeniu i pozwalają zaoszczędzić dostępną przestrzeń. Mimo znacznej wagi ich przesuwanie nie dostarcza żadnych problemów i nie wymaga użycia siły. Systemy uchylno-przesuwne poza całkowitym otwarciem umożliwiają również delikatne uchylenie skrzydła, co jest komfortowym rozwiązaniem w przypadku niższych temperatur.

Kolejną z niewątpliwych zalet systemów przesuwnych oraz podnoszono-przesuwnych jest możliwość całkowitego wyeliminowania progu. W standardowych drzwiach próg wynosi około 4-7 cm, co może doprowadzić do groźnych potknięć. Modele bezprogowe ułatwiają poruszanie i bezpieczne korzystanie z drzwi przez dzieci, osoby starsze oraz z niepełnosprawnością ruchową. Do ich cech charakterystycznych należy także innowacyjny wygląd oraz bardzo duże możliwości aranżacyjne. Ruch skrzydeł jest płynny, a ich otwieranie i zamykanie intuicyjne. To uniwersalne rozwiązania, które znakomicie sprawdzają się zarówno w dużych domach jednorodzinnych, jak i budynkach mieszkalnych o mniejszym metrażu.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget