Drzwi wewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów wybieranych w trakcie wykańczania domu czy mieszkania. Ich wygląd powinien być dopasowany do stylu architektonicznego zastosowanego we wnętrzu. Wszystko po to, aby wybrany model był spójny zarówno z kolorem ścian i sufitu, jak i z pozostałymi przedmiotami znajdującymi się w danym pomieszczeniu. W dzisiejszym artykule przedstawimy ciekawe pomysły na dobór drzwi do nowoczesnych przestrzeni. Zapraszamy do lektury.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Na rynku istnieje wiele rodzajów drzwi wewnętrznych różniących się pomiędzy sobą istotnymi parametrami. Mowa tu m.in. o rozmiarze, kolorze, sposobie otwierania czy rodzaju materiału, z którego są wykonane. W nowoczesnych wnętrzach dominują przede wszystkim drzwi z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, takich jak PCV. Modele te występują w wersji rozwieranej lub przesuwnej oraz wielu interesujących wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemów można dopasować je do każdego stylu architektonicznego. W budownictwie mieszkaniowym rzadko stosowane są drzwi aluminiowe i stalowe, które znacznie częściej spotkać można w obiektach użyteczności publicznej. Obecnie odchodzi się również od popularnych dawniej drzwi drewnianych. Współcześnie decydują się na nie głównie właściciele domów wykańczanych w stylu rustykalnym czy boho.

Jak dopasować drzwi do współczesnych wnętrz?

Dominujący we współczesnej architekturze styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą i minimalizmem. Projektowane wnętrza muszą być przede wszystkim funkcjonalne i przestronne. To idealna propozycja dla wszystkich osób mających dosyć wnętrz przepełnionych niepotrzebnymi dodatkami oraz rzucającymi się w oczy kolorami. W stylu nowoczesnym dominują stonowane barwy, geometryczne formy i oszczędne dekoracje. Takie też powinny być drzwi wewnętrzne. Wybrany model nie może przytłaczać wyglądem i dominować nad pozostałymi elementami wnętrza. Doskonałym wyborem są w tym przypadku drzwi PCV w uniwersalnym kolorze białym, pasujące do niemal każdej stylizacji. Jasne drzwi z pewnością idealnie skomponują się zarówno z kolorem sufitu i ścian, jak i ciemnymi meblami oraz minimalistycznymi dodatkami.

O czym należy pamiętać, wybierając drzwi wewnętrzne?

Wybór drzwi do nowoczesnych wnętrz nie kończy się na doborze odpowiedniego koloru. Równie istotny jest też właściwy rozmiar. Przed złożeniem zamówienia u producenta musisz więc dokładnie wymierzyć otwory pod drzwi, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki podczas montażu. Jeżeli zamierzasz wymienić samo skrzydło, bez ościeżnicy, z wykonaniem pomiarów z pewnością poradzisz sobie samodzielnie. Jeśli jednak chcesz zamontować cały komplet (skrzydło i ościeżnicę), powinieneś skorzystać z pomocy ekspertów.

Przy wyborze drzwi ważny jest także sposób otwierania.  Tradycyjne modele mocowane na zawiasach to ponadczasowa klasyka. Zamiast nich możesz się jednak zdecydować na montaż systemów przesuwnych. To doskonałe rozwiązanie w przypadku drzwi balkonowych lub tarasowych. Systemy przesuwne prezentują się bardzo nowocześnie, a ich otwieranie i zamykanie jest proste i intuicyjne. Dodatkową zaletą drzwi tego typu jest też fakt, że nie zabierają dodatkowej przestrzeni wewnątrz pomieszczenia, co jest szczególnie istotne w mieszkaniach o niewielkim metrażu.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget