W aranżacji wnętrz liczy się każdy szczegół. Aby urządzane pomieszczenie prezentowało się modnie i stylowo, należy zadbać o wszystkie detale. Wybór odpowiednich drzwi to dopiero początek, trzeba dobrać do nich jeszcze właściwe klamki. Niektóre z nich występują w komplecie z drzwiami i wtedy problem rozwiązuje się sam, gdyż to producenci dbają o ich prawidłowy dobór. Co jednak w sytuacji, gdy klamki trzeba zakupić samodzielnie? Jak wybrać odpowiednie modele, aby pasowały do kupionych drzwi?

Klamki – efektowne dopełnienie aranżacji wnętrz

Klamki to jeden z najmniejszych elementów wybieranych podczas kompleksowego wyposażenia wnętrz. Najmniejszy nie oznacza jednak najmniej istotny, ponieważ prawidłowo dobrane klamki potrafią subtelnie podkreślić zastosowany styl architektoniczny, a co za tym idzie, być efektownym dopełnieniem całej aranżacji. Nawet najlepiej dobrane drzwi będą prezentować się nieestetycznie z klamkami dobranymi w kompletnie innym stylu. Wybór dostępnych na rynku akcesoriów jest tak szeroki, że często nie wiemy, na który model się zdecydować.

Czym kierować się podczas wyboru klamek?

Najważniejszą zasadą, którą należy kierować się podczas wyboru klamek, jest dopasowanie ich do stylu wnętrza oraz drzwi obecnych w danym pomieszczeniu. Im większe i masywniejsze są skrzydła drzwiowe, tym większe powinny być również klamki. Lekkie klamki zamontowane do dużych i ciężkich drzwi mogą sprawić, że ich otwieranie będzie przysparzać wielu kłopotów.

Odpowiednio dobrane akcesoria powinny dobrze komponować się nie tylko z rozmiarem, ale i wzorem drzwi. Do nowoczesnych systemów drzwiowych nie będą pasować klamki w stylu rustykalnym czy industrialnym i odwrotnie. Do tego typu drzwi najlepsze będą klamki o prostej konstrukcji nawiązującej do minimalizmu charakteryzującego nowoczesne wnętrza.

Klamki należy dobierać również do kierunku otwierania drzwi. Przed zakupem tych akcesoriów warto zorientować się, czy wybrane modele montowane są do drzwi otwieranych na lewo, czy prawo. Większość nowoczesnych klamek ma możliwość montażu zarówno do drzwi lewo-, jak i prawoskrzydłowych, jednak zdarzają się modele pasujące tylko do konkretnego rodzaju drzwi.

Wygodne w użytkowaniu klamki Medos

W ofercie firmy Plastixal znajdują się wytrzymałe klamki do drzwi firmy Medos. Akcesoria drzwiowe dostępne są w wielu kształtach i wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy klient w łatwy sposób będzie mógł dobrać klamki do własnych potrzeb. Klamki Medos charakteryzują się starannością wykonania przy użyciu materiałów wysokiej jakości. Ich montaż jest bezproblemowy, a użytkowanie wygodne i komfortowe.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget