Drzwi harmonijkowe często kojarzą się z rozwiązaniem zastępczym w przypadku ograniczonego budżetu i braku środków na zakup solidnych systemów rozwieranych lub przesuwnych. Nie jest to jednak właściwe podejście, ponieważ systemy do budowy drzwi harmonijkowych mogą być tak samo trwałe i odporne na uszkodzenia jak wymienione powyżej. Dodatkową zaletą drzwi harmonijkowych są szerokie możliwości aranżacyjne. Kiedy warto zdecydować się na montaż tego rodzaju drzwi?

Pokój dziecięcy lub gabinet o niewielkim metrażu

Zakup systemów do budowy drzwi harmonijkowych jest zasadny szczególnie w przypadku, gdy w danym pomieszczeniu nie dysponujemy zbyt dużą ilością przestrzeni. Montaż tego rodzaju drzwi polecany jest więc m.in. w pokojach dziecięcych lub domowym gabinecie służącym przede wszystkim do pracy. Montaż drzwi harmonijkowych w pokojach dla najmłodszych praktycznie do zera eliminuje ryzyko przytrzaśnięcia palców dzieci podczas zamykania drzwi.

Ze względu na fakt, iż tego rodzaju drzwi zajmują niewiele miejsca, nie będą zabierać dodatkowej przestrzeni. Ich otwieranie i zamykanie odbywa się wewnątrz futryny drzwiowej, dzięki czemu przewyższają nie tylko tradycyjne systemy rozwierane, ale także przesuwne, które podczas montażu potrzebują dodatkowego miejsca na ścianie.

Domowa garderoba, spiżarnia, pomieszczenie gospodarcze

Drzwi harmonijkowe świetnie sprawdzą się również jako przejście pomiędzy sypialnią a domową garderobą. Dla wielu pań posiadanie własnej garderoby jest wielkim marzeniem, jednak jego spełnienie nie zawsze jest możliwe ze względu na ograniczenia powierzchniowe sypialni. Montaż drzwi harmonijkowych pozwala wydzielić osobną przestrzeń na niewielką garderobę nawet w przypadku, gdy metraż sypialni nie jest duży.

W wielu budynkach mieszkalnych drzwi harmonijkowe wykorzystywane są także do oddzielenia pomieszczeń gospodarczych, schowków lub spiżarni, w których trzymane są domowe przetwory. Miejsca te mogą być oddzielnymi pomieszczeniami lub zostać wydzielone jako część kuchni bądź korytarza. W celu wydzielenia dodatkowej przestrzeni do przechowywania narzędzi, przyrządów do sprzątania, dżemów czy konfitur warto zdecydować się na montaż drzwi harmonijkowych.

Efektowne wyjście na balkon lub taras

Poszczególne systemy harmonijkowe umożliwiają tworzenie konstrukcji o dużych gabarytach. Dzięki temu mogą stanowić efektowne przejście pomiędzy salonem a balkonem w budynkach mieszkalnych oraz pomiędzy częścią wewnętrzną a tarasem/ogródkiem w restauracjach i innych obiektach usługowych. Systemy te dają naprawdę dużą swobodę użytkownikom. W pozycji zamkniętej stanowią optymalną ochronę przed chłodem, wiatrem i innymi czynnikami zewnętrznymi, natomiast po otwarciu pozwalają cieszyć się słońcem i przyjemną temperaturą w letnie dni.

Oferta firmy Plastixal składa się z wysokiej jakości aluminiowych systemów harmonijkowych o dużych możliwościach aranżacyjnych. Połączenie różnych pomieszczeń wewnątrz budynku lub stworzenie efektownego wyjścia na balkon/taras będzie znacznie prostsze przy użyciu dostępnych systemów. Ich obsługa jest prosta i intuicyjna. Systemy te umożliwiają tworzenie wielkogabarytowych konstrukcji, których otwarcie możliwe jest zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz budynku.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget