Moskitiera to proste urządzenie, które chroni przed owadami i pozwala cieszyć się w pełni letnimi wieczorami przy otwartym oknie. Łatwe w montażu moskitiery, można instalować w oknach PCV i drewnianych bez ingerencji w ich strukturę. Dużą popularnością cieszą się trwałe moskitiery na ramce aluminiowej, ale i modele integralne z oknami.

Ze względu na konstrukcję moskitiery możemy podzielić na:

  • moskitiery proste klejone do okna
  • moskitiery w ramce aluminiowej zakładanej na okno
  • moskitiery rolowane, które działają jak zwykła roleta okienna, można je zwijać i rozwijać w zależności od potrzeby
  • z materiałów wzmocnionych, do zadań specjalnych i montażu w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia
  • moskitiery montowane w roletach zewnętrznych na dodatkowych prowadnicach

Zalety i wady moskitier okiennych

Moskitiery najprostsze, a więc te klejone bezpośrednio do ramy okiennej są rozwiązaniem najtańszym, ale czy najlepszym? Już niekoniecznie. Ich wadą jest przede wszystkim to, że ich trwałość pozostawia wiele do życzenia, a na oknach PCV gromadzą się ślady po kleju, które trudno usunąć.

O wiele lepszym rozwiązaniem są moskitiery na ramce aluminiowej, które dopasowuje się do danego okna, bez konieczności ingerencji w ramę okienną. System zaczepów powala na bezinwazyjne utrzymywanie moskitiery w oknie          PCV czy aluminiowym. Wadą jest montaż, który nie dla każdego może być prosty.

Oczywiście o moskitierach można pomyśleć już na etapie instalacji okien PCV, ponieważ można je zamówić razem z oknami. Ciekawym rozwiązaniem są też rolety zewnętrzne ze specjalnymi dodatkowymi prowadnicami, w których montuje się wysuwaną moskitierę. Jako czołowy producent okien w Warszawie oferujemy kompatybilne systemy moskitier dopasowane do naszych okien.

Bez względu na wybór moskitiera chroni przed owadami i większymi zanieczyszczeniami bez ograniczenia ilości światła wpadającego do pomieszczenia.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget