Duże przeszklenia okienne to jeden z największych hitów współczesnej architektury. Przeszklone ściany od dawna stosowane były w przestrzeniach biurowych i obiektach użyteczności publicznej. Obecnie jednak coraz częściej wybierane są także przez inwestorów prywatnych. Jeśli i Ty jesteś zainteresowany dużymi przeszkleniami, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając ten rodzaj stolarki okiennej. Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż wielkoformatowych okien?

Wielkoformatowe okna w salonie czy sypialni to niemal same zalety. Przez duże przeszklenia do wnętrz dostaje się o wiele więcej naturalnego światła. Jest w nich nie tylko jaśniej, ale i cieplej, co ma duże znaczenie w polskim klimacie, szczególnie w okresie zimowym. Przebywanie w pomieszczeniach doświetlonych naturalną energią jest bardzo komfortowe. Podczas pracy w takich miejscach dużo łatwiej jest skupić się na powierzonych obowiązkach.

Nie bez znaczenia jest też aspekt estetyczny. Dom jednorodzinny z wielkoformatowymi oknami prezentuje się niezwykle estetycznie i stylowo. Wnętrza takich budynków wydają się optycznie większe i przestronniejsze. Wrażenie otwartej przestrzeni wpływa pozytywnie na funkcjonalność pomieszczeń. Dużo łatwiej jest je zaaranżować i wykończyć. Duże okna tarasowe montowane na parterze domu stanowią idealne przedłużenie salonu – są efektownym przejściem pomiędzy częścią wypoczynkową wewnątrz i na zewnątrz obiektu.

Parametry dużych okien, o których należy pamiętać

Decydując się na montaż dużych okien z aluminium, pod uwagę należy wziąć kilka istotnych parametrów. Ważny jest zarówno współczynnik przenikania ciepła, jak i współczynnik izolacyjności akustycznej oraz odporności na obciążenie wiatrem. Zależy od nich szczelność wybranych systemów. Z uwagi na większy rozmiar przez okna te ulatnia się więcej energii niż przez modele o standardowej wielkości. Nie mniej jednak współcześnie produkowane okna o dużych przeszkleniach charakteryzują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Kupując duże okna od sprawdzonego producenta, zawsze masz pewność, że wybrane systemy będą wyróżniać się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale także bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget