Drzwi przesuwne są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu. To ciekawe rozwiązanie nie tylko ze względów praktycznych, ale i estetycznych, ponieważ ta konstrukcja jak żadna inna pozwala skutecznie doświetlić pomieszczenie, a jednocześnie ciekawie się prezentuje. Poniżej dzielimy się kilkoma poradami na temat tego, w jaki sposób dobrać idealne drzwi przesuwne do mieszkania oraz gdzie najlepiej je zamontować, aby w pełni wykorzystać ich właściwości.

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na drzwi przesuwne?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że oferta drzwi przesuwnych jest obecnie niezwykle urozmaicona, dlatego każdy znajdzie model idealnie dopasowany do stylistyki domu czy mieszkania. Dobrze dobrane drzwi przesuwne zapewniają bardzo płynne połączenie balkonu, tarasu czy werandy z wnętrzem domu.Drzwi przesuwne otwierają się i zamykają, poruszając się wzdłuż linii ściany. Mogą się odsuwać na ścianę (są widoczne po otwarciu) lub chować w specjalnej kasecie („znikają” w ścianie). Sposób montażu drzwi przesuwnych zależy przede wszystkim od tego, na którym etapie budowy domu jest on przeprowadzany (można je zamontować praktycznie na każdym etapie budowy domu), szerokości otworu drzwiowego, miejsca przeznaczonego na odsunięcie skrzydła drzwi itd.Drzwi przesuwne prezentują się bardzo lekko i nowocześnie. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach, gdzie istnieją pewne ograniczenia powierzchniowe. Mogą być montowane w różnych konfiguracjach, przez co po otworzeniu nie wpływają na przestrzeń wewnętrzną biura czy pomieszczenia mieszkalnego. Systemy drzwi przesuwnych są wygodne i bezpieczne w użytkowaniu. Zapewniają bardzo dobrą termoizolację, a jednocześnie zachwycają nowoczesnym wyglądem.

Gdzie najlepiej zamontować drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne najczęściej montowane są w salonach, jadalniach, a także pomieszczeniach wielofunkcyjnych, gdzie ważne jest przede wszystkim odpowiednie doświetlenie wnętrza. Sprawdzą się przede wszystkim tam, gdzie liczy się wygodne i łatwe połączenie pomiędzy wnętrzem a strefą zewnętrzną, czyli balkonem, tarasem lub ogrodem.Drzwi przesuwne mogą jednak sprawdzić się także w innych pomieszczeniach. To świetne rozwiązanie do sypialni, szczególnie jeśli zdecydujemy się na drzwi przesuwne z przeszkleniami. Co więcej, drzwi przesuwne mogą stanowić najlepsze rozwiązanie w domach czy mieszkaniach użytkowanych przez osoby starsze lub niepełnosprawne, ponieważ zapewniają wygodę w użytkowaniu.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget