Elewacja budynku powinna być nie tylko estetyczna, ale i wytrzymała, odporna na działanie czynników zewnętrznych (w tym przede wszystkim warunków atmosferycznych) oraz łatwa w czyszczeniu i konserwacji. Wszystkie te cechy posiadają fasady aluminiowe. Są one coraz częściej wykorzystywane, dlatego też w tym artykule chcielibyśmy przedstawić ich najważniejsze właściwości użytkowe.

Najważniejsze właściwości użytkowe fasad aluminiowych

Aluminium to materiał, który cechuje się wyjątkowymi właściwościami plastycznymi, w związku z czym jest podatny na obróbkę. Dzięki temu można tworzyć z niego różnorodne kształty i formy, nadające się do zastosowania nawet w przypadku niestandardowych rozwiązań wykończeniowych. Do tego doliczyć należy również lekkość fasad aluminiowych, odporność na korozję, trwałość i łatwość konserwacji. Fasady aluminiowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w konstrukcjach ze szklanych elementów. Aluminium w połączeniu ze szkłem pozwala na stworzenie jednolitej struktury obiektu, dzięki czemu uzyskujemy doskonałe doświetlenie wnętrza oraz panoramiczny widok. Takie duże przeszklenia wyróżniają się nie tylko walorami wizualnymi, ale również wykazują wysoką energooszczędność. Fasady sprzyjają prawidłowej izolacji obiektu, więc minimalizowane są wszelkie straty ciepła. Fasady aluminiowe to idealne połączenie nowoczesnego designu z funkcjonalnością. To właśnie za sprawą tych atutów doskonale odpowiadają na potrzeby współczesnego budownictwa.

Gdzie najczęściej stosowane są fasady aluminiowe?

Fasady aluminiowe mogą być wykorzystane zarówno w przypadku nowych obiektów, jak i tych starszych, które podlegają renowacji. Elewacje z przeszkleniami znajdują zastosowanie przede wszystkim w przypadku budynków użyteczności publicznej, takich jak biurowce, banki, hotele, urzędy, obiekty handlowe itp. Oczywiście istnieje możliwość zastosowania ich w domach jednorodzinnych, aczkolwiek takie rozwiązanie nie jest zbyt często praktykowane z uwagi na dość wysoki koszt takiej inwestycji. W budynkach rodzinnych najczęściej występują przeszklenia na jednej ścianie. Z zastosowaniem fasad aluminiowych tworzone są również efektywne ogrody zimowe.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget