flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
Okna PCV

Kiedy należy pomyśleć o wymianie okien?

Okna w Twoim domu lub mieszkaniu użytkowane są już kilkadziesiąt lat i dostrzegasz, że powoli przestają spełniać swoje najważniejsze funkcje? Są problematyczne podczas otwierania i zamykania, nie zapewniają odpowiedniej szczelności, a dodatkowo niezbyt ładnie wyglądają? Być może pora wymienić je na nowe? Producenci okien PCV zapewniają wiele modeli, które nie tylko spełniają wysokie standardy w zakresie izolacyjności, funkcjonalności i bezpieczeństwa, ale mogą ponadto zostać dobrane do stylistyki domu czy mieszkania.

Poniżej przedstawiamy kilka problemów z oknami, które mogą świadczyć o tym, że pora wymienić je na nowe.

Sygnały świadczące o tym, że pora wymienić okna na nowe

  • Okna nie są wystarczająco szczelne

Kiedy ona w twoim domu lub mieszkaniu nie są wystarczająco szczelne, zapewne odczujesz to nie tylko na swojej skórze, ale i w portfelu. Przez nieszczelne okna ucieka ciepło, a więc w mieszkaniu będzie ciągle chłodno, chociaż rachunki za ogrzewanie będą się zwiększać. Jeśli zauważysz, że pomimo sukcesywnego ogrzewania nie możesz ocieplić wnętrz, warto dokładnie sprawdzić okna.

Kolejnym problemem, który może pojawić się w przypadku nieszczelnych okien, jest brak odpowiedniej izolacji akustycznej. Będziesz słyszeć wszystkie hałasy z zewnątrz z dość dużym natężeniem. Warto w tym przypadku sprawdzić okna również pod kątem parametrów akustycznych.

  • Okna stają się problematyczne w codziennym użytkowaniu

Okna powinny być wygodne w użytkowaniu. Co więcej, powinny przepuszczać odpowiednią ilość światła, które wpływa na samopoczucie i dobry nastrój domowników. Jeśli więc otwieranie i zamykanie okien staje się problematyczne, a jednocześnie ich mycie również sprawia nam niemałą trudność, warto zastanowić się nad wymianą.

  • Okna nie zapewniają bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że okna stanowią nie tylko przeszklenia, przez które wpada światło słoneczne, ale są także elementem w konstrukcji domu czy mieszkania, który ma zapewniać nam bezpieczeństwo. W przypadku starszych modeli okien zwykle nie chronią one wystarczająco przed ewentualnymi włamaniami czy innego typu próbami przedostania się do wnętrza. Co więcej, mogą ulec zniszczeniu nawet pod wpływem silniejszego podmuchu wiatru, burzy bądź przypadkowego uderzenia.

  • Okna nie wyglądają estetycznie

Kwestie estetyki są nie mniej istotne niż funkcjonalność czy szczelność okien. W wielu przypadkach renowacja starych okien to rozwiązanie nie tylko nieskuteczne, ale i bardzo kosztowne, więc lepiej zdecydować się po prostu na wymianę okien.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny