Osoby, które czeka zakup okien do nowego domu, stają przed wyborem, czy zdecydować się na okna plastikowe, czy drewniane. Okna PCV są tańsze i nie wymagają tyle pielęgnacji, co te z drewna. Jednak to właśnie te drugie mają piękny, naturalny i ponadczasowy wygląd. Czy da się w jakiś sposób połączyć praktyczność jednego rozwiązania i piękno drugiego? Oczywiście, że tak! Wystarczy zdecydować się na okna PCV z okleiną drewnopodobną.

Wybór oklein

Okna z PCV większości z nas kojarzą się z białym kolorem. Nic dziwnego – ten model jest bardzo popularny zwłaszcza w budownictwie wielomieszkaniowym. Niewiele osób jednak wie o tym, że okna PCV dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ramy były szare, czarne, czy niebieskie. Wśród oklein ogromną popularnością cieszą się te drewnopodobne. Klienci mają do wyboru okleiny doskonale imitujące różne gatunki drewna, dla niewprawnego okna okno PCV jest więc nie do odróżnienia od drewnianego.

Ponadczasowy styl

Drewniane okna wyglądają elegancko i prestiżowo. Prezentują się świetnie w domach bardzo nowoczesnych, są niezastąpione w zabudowie dworkowej i tradycyjnej. Okna PCV w okleinie drewnopodobnej są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż prawdziwe drewno, a do tego wygodniejszym w użytkowaniu – nie wymagają regularnej konserwacji. Stały się też bardzo modne. Obecne trendy aranżacyjne nawiązują do kolorów ziemi i naturalnych materiałów. Plusem okien PCV jest to, że można je wyprodukować w zasadzie w dowolnym rozmiarze i kształcie, co nie zawsze jest możliwe w przypadku okien drewnianych.

Gatunki drewna

Część osób budujących swój nowy dom marzy o ramach okiennych w kolorze egzotycznego gatunku drewna. Niestety, drewno z importu potrafi kosztować krocie. Decydując się na okna PCV, mamy do wyboru wiele różnych oklein, imitujących nie tylko usłojenie drzew rodzimych, ale także egzotycznych. Jak łatwo można się domyśleć, ceny między „gatunkami” oklein nie różnią się tak bardzo, jak pomiędzy prawdziwym drewnem. Wyposażenie swojego nowoczesnego domu w okna z niestandardowym, egzotycznym usłojeniem nie jest więc obecnie żadnym problemem. Producenci okien PCV starają się być na bieżąco z trendami dla okien drewnianych, dlatego oferty oklein drewnopodobnych są cały czas poszerzane o najbardziej poszukiwanie wzory.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget