Ogrody zimowe, inaczej zwane są także oranżerią, słoneczną werandą, albo po prostu szklarnią. To specjalne przeszklone konstrukcje, najczęściej przydomowe, które pozwalają stworzyć dodatkową przestrzeń do uprawy roślin albo całorocznego wypoczynku wśród zieleni. Budując taki zimowy ogród zyskasz doskonale nasłonecznione miejsce, w którym możesz się zrelaksować i oddać pasji uprawiania roślin.
 Obecnie ogrody zimowe coraz częściej wykonywane są z systemów stolarki aluminiowej, ze specjalnymi przekładkami termicznymi zabezpieczającymi przed uciekaniem ciepła. Takie konstrukcje są nie tylko wyjątkowo trwałe, ale także bardzo estetyczne i nowoczesne. Ze względu na lekkość materiałów, zastosowanie stolarki aluminiowej ma jeszcze ten plus, że pozwala tworzyć konstrukcje w zasadzie o dowolnym kształcie i z dużą powierzchnią przeszkleń. Ogrody zimowe mogą mieć okna otwierane albo przesuwne. Ta druga opcja daje możliwość rozsunięcia ich w lecie i stworzenia otwartego, przestronnego tarasu. W przypadku ogrodów zamkniętych na stałe, do ich wentylacji wykorzystuje się specjalne wyciągi mechaniczne z wentylatorów. Ważne jest, aby zapewnić tym konstrukcjom odpowiedni odpływ wody z dachu i zadbać o ich szczelność, ponieważ źle zabezpieczone okna będą powodować duże ubytki ciepła. Wskazane jest więc, aby montować w ogrodach zimowych okna o niskim współczynniku przepuszczalności ciepła, zaleca się także, aby posiadały specjalne powłoki ultrafioletowe. 

Charakterystyka

Ogrody zimowe mogą mieć duże zróżnicowanie kształtów i powierzchni. Wyróżnia się ogrody dobudowane do obiektów w formie tarasów zimowych albo wolnostojących konstrukcji. Producenci mają możliwość regulowania dostępu światła dziennego oraz izolacji cieplnej, dlatego możemy dopasować temperaturę i warunki wewnątrz ogrodów do wymagań uprawianych w nich roślin. Dzięki malowaniu proszkowemu profili aluminiowych, możemy też dowolnie przyozdobić nasz ogród. Do ogrodów zimowych zaleca się również montaż rozwiązań antywłamaniowych, które zapewnią nam bezpieczeństwo. 

Architektura przyszłości

Ogrody zimowe to nie tylko możliwość obcowania z zielenią przez cały rok, poprawy samopoczucia, ale także atrakcja dla domowników i gości. Dzięki własnemu ogrodowi zyskasz miejsce, będziesz mógł dotlenić się i odpocząć w zielonym, kojącym nerwy otoczeniu.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget