Wybór okien do domu nie jest prosty – ich producenci oferują ogromną ilość rozwiązań, dzięki którym klienci mogą przebierać spośród setek modeli. Jak jednak wybrać okna, które będą służyły długie lata, a jednocześnie będą wyglądać bardzo dobrze? Bierzemy pod lupę okna z PCV, a także z innych materiałów. Sprawdź, jak wypada ich porównanie, zanim udasz się na zakupy.

Termoizolacja – kluczowy parametr

Jednym z najważniejszych zadań okien jest właściwa termoizolacja. W tej kategorii zdecydowanie najlepiej wypadają okna PCV, które cechują się dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Materiał ten doskonale zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku, co można znacząco odczuć po wysokości rachunków za ogrzewanie. Dużo gorzej w tej kwestii wypadają drewniane okna, które są mniej szczelne, a co za tym idzie, więcej ciepła przez nie ucieka – ma to szczególne znacznie w miesiącach zimowych, przy niskich temperaturach.

Akustyka, czyli dobre wygłuszenie

Ten parametr ma ogromne znaczenie w przypadku domów oraz mieszkań, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie ruchliwych ulic. Porównując ze sobą okna z PCV, aluminium oraz drewniane, nie obserwujemy większych różnic w poziomie szczelności i ochrony akustycznej. Warunkiem jest prawidłowa konserwacja drewnianych okien, ponieważ z czasem mogą one ulegać zniszczeniu – tego zjawiska nie obserwujemy przy oknach z PCV i aluminium.

Wygląd i kształt 

Okna powinny nie tylko chronić przed utratą ciepła, czy też hałasem, ale również dobrze wyglądać. Tutaj z pomocą przychodzą producenci okien, którzy proponują dziesiątki ciekawych rozwiązań, spośród których każdy ma szansę wybrać coś dla siebie – zarówno pod względem wyglądu, kształtu, jak i koloru konkretnych okien.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget