Okna PCV najczęściej kojarzą nam się z bielą, niemniej równie popularne są profile w odcieniu brązowym. To dwa zdecydowanie najczęściej wybierane kolory.

Jak dobrać kolor okien PCV?

Na kolorystykę zewnętrzną domu składają się tynki, pokrycie dachowe, drzwi i okna. Każdy z tych elementów powinien do siebie pasować, tworząc jednolitą całość. Chodzi tutaj oczywiście o kolorystycznym dopasowaniu, jednak niekoniecznie należy dążyć do tego, aby całość była wykonana w takiej samej barwie. W przypadku profili okiennych najczęściej staramy się je dopasować do barwy drzwi wejściowych. Z kolei drzwi i okna są dobierane w kolorach kontrastowych do elewacji czy okładziny ścian zewnętrznych. Niektórzy inwestorzy dążą do tego, aby drzwi i okna cechowały się barwami zbliżonymi do pokrycia dachowego i rynien.Oczywiście są to tylko ogólne zasady, których nie trzeba się ściśle trzymać. Oferta na rynku budowlanym oraz pomysłowość architektów i właścicieli domów są tak różnorodne, że bez problemu można stworzyć unikalne rozwiązania w tym zakresie.

Okna PCV – kiedy brąz, a kiedy biel?

Okna PCV brązowe najczęściej wybierane są w przypadku domów, w których dużo elementów wykonanych jest z drewna lub tworzyw drewnopodobnych. Brąz to kolor ciepły, a jednocześnie uniwersalny. Będzie dobrze komponować się z różnymi odcieniami elewacji, w tym przede wszystkim z beżem, ecru, delikatną zielenią. Ciemniejsze ramy najczęściej dobierane są do jaśniejszych odcieni elewacji, przez co tworzony jest ciekawy kontrast.Z kolei białe okna stanowią jeden z najpowszechniejszych wyborów. Co ciekawe, kiedyś nawet okna drewniane były malowane na biało. Białe okna w domach jednorodzinnych będą ciekawie prezentować się szczególnie w konfrontacji z nieco ciemniejszymi elewacjami. W praktyce jednak biel pasuje do każdego tynku czy okładziny, więc ta opcja również jest bardzo uniwersalna. Jeśli masz dylemat i nie wiesz, jakie okna wybrać, biel będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Jest to również najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ bardzo wielu producentów oferuje białe okna PCV w nieco atrakcyjniejszych cenach niż w innych odcieniach.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget