Okna PCV są obecnie najczęściej stosowane zarówno w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, jak i obiektach użytku publicznego. Wielu klientów rozważających zastosowanie stolarki okiennej z tego tworzywa, zastanawia się jednak, czy jest ono bezpieczne dla zdrowia.

Czym właściwie jest PCV?

Polichlorek winylu (PCV) to jeden z najczęściej stosowanych materiałów do produkcji plastikowych okien, a także wykładzin czy rur hydraulicznych. Jest to wytrzymały polimer syntetyczny o właściwościach termoplastycznych, z którego powstają tworzywa sztuczne. Coraz częściej można usłyszeć opinie, że w trakcie produkcji PCW uwalniany jest chlorek winylu, który wykazuje działanie toksyczne i rakotwórcze. W praktyce to twierdzenie nie ma uzasadniania, ponieważ gotowy produkt, który występuje w naszych domach, jest zupełnie niegroźny i w żaden sposób nie oddziałuje na zdrowie człowieka.Sporo kontrowersji budzą też stabilizatory wapniowo-cynkowe lub ołowiane, które stosowane są przez producentów w celu ulepszenia parametrów okien. Klienci obawiają się szczególnie stabilizatorów ołowianych, ze względu na szkodliwe działanie ołowiu. Niemniej podczas produkcji okien ołów jest trwale wiązany w strukturze tworzywa, a w tej formie nie wykazuje szkodliwego działania.Okna plastikowe są produkowane z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii i zgodnie z restrykcyjnymi standardami i normami, dlatego są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu. Muszą spełniać wszystkie normy produkcyjne, a jednocześnie posiadają odpowiednie certyfikaty, potwierdzające ich bezpieczeństwo. Jeśli zdecydujemy się na okna PCV od sprawdzonego, renomowanego producenta, nie mamy żadnych powodów do obaw.

Czy warto zdecydować się na okna PCV?

Eksploatowane na co dzień okna PCV są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Nie wydzielają żadnych oparów czy substancji, które mogłyby nam w jakikolwiek sposób zaszkodzić. Producenci wprowadzają na rynek wyłącznie produkty, które przeznaczone są do użytkowania przez klientów. Użyte do produkcji wysokiej jakości materiały zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale również doskonałe właściwości użytkowe.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget