Kto powiedział, że szklane podłogi można położyć jedynie w galeriach handlowych? Jest to rozwiązanie, po które coraz częściej sięgają nawet właściciele domków jednorodzinnych. Taki rodzaj posadzki nie tylko wprowadza do pomieszczenia charakter luksusu, ale również wiele innych korzyści. Sprawdź, czy szklana podłoga sprawdzi się również w Twoim mieszkaniu.

Atrakcyjnie, czysto i… tanio

Podłogi wykonane ze szkła to nie tylko atrakcyjny wygląd parkietu. Można je bez problemu położyć praktycznie w każdym pomieszczeniu o różnym wystroju. Niektórych pewnie zaskoczy informacja, że jedną z równie ważnych zalet szklanej podłogi jest ich cena. Głównym materiałem wykorzystanym w produkcji jest aluminium, które jest tańsze niż inny rodzaj parkietu. Do zalet szklanych podłóg można również zaliczyć:
  • łatwość utrzymania w czystości,
  • brak dodatkowych konserwacji,
  • optyczne powiększenie pomieszczenia,
  • rozświetlenie wnętrza,
  • izolacja akustyczna,
  • różnorodny wybór kształtów i kolorów.

Wyjście poza futurystyczne obiekty i galerie handlowe

Niedawno jeszcze nikt nie wyobrażał sobie, że szklane podłogi można położyć praktycznie wszędzie. Pasują one małych łazienek, dzięki czemu cała przestrzeń wydaje się być większa niż w rzeczywistości. Można je również położyć w salonie pomiędzy drewnianymi panelami, aby podkreślić elegancki wystrój wnętrza. Doskonale sprawdzą się także do przeszklenia otworów w stropach pomiędzy kondygnacjami lub podkreślenia niższego poziomu budynku. Tak naprawdę wybór, gdzie położyć taki rodzaj posadzki, jest kwestią indywidualną. W przypadku domów, w których przebywają dzieci lub osoby niepełnosprawne, warto rozważyć dodatkową warstwę antypoślizgową, która zwiększy bezpieczeństwo.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget