W nowoczesnym budownictwie coraz większą popularnością cieszą się duże przeszklenia, które nie tylko efektownie się prezentują, ale również pozwalają na doskonałe doświetlenie pomieszczeń i stwarzają szerokie możliwości w projektowaniu wnętrz.

Szkło – istotny element architektoniczny

Obecnie szkło to jeden z najistotniejszych elementów architektonicznych zarówno w obiektach użytku publicznego, jak i w budynkach wielorodzinnych i domach jednorodzinnych. Duże szklane płaszczyzny są chętnie wykorzystywane, dzięki czemu bryły budynków stają się jasne i funkcjonalne, nabierając przy tym lekkości i eleganckiego stylu.Duże przeszklenia są nie tylko modne i atrakcyjne wizualnie, ale również zapewniają szereg korzyści użytkowych. Przede wszystkim wpływają na optyczne powiększenie wnętrz. Pomieszczenia są wypełnione naturalnym światłem, które jest najkorzystniejsze dla człowieka. W domach mieszkalnych duże przestrzenie pozwalają w bardzo subtelny, a jednocześnie designerski sposób połączyć salon z tarasem lub ogrodem. Dzięki temu można uzyskać imponujące efekty aranżacyjne. Z kolei zimowe ogrody to przestrzenie, które pozwalają cieszyć się pięknymi pejzażami nie tylko w ciepłe dni, ale zimą.Nowoczesne przeszklenia nie oznaczają już utraty prywatności czy ryzyka bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi. Coraz częściej zastosowanie znajdują specjalne folie ochronne, które chronią przed spojrzeniami osób z zewnątrz, a także redukują ilość szkodliwych promieni UV. Wpływają też na zmniejszenie efektu nagrzewania się pomieszczeń. W ten sposób możemy w pełni wykorzystać potencjał pomieszczeń z dużymi przeszkleniami.

Świetliki dachowe i ogrody zimowe

Świetliki dachowe oraz ogrody zimowe to zdecydowanie dwa najchętniej wybierane rozwiązania z zakresu nowoczesnych, dużych przeszkleń. Świetliki dachowe najczęściej występują jako dodatkowy element, wspomagający tradycyjne okna, ale mogą też występować jako samodzielny element konstrukcyjny odpowiadający za doświetlenie wnętrz. Gwarantują równomierne doświetlenie pomieszczeń. W ofercie firmy Plastixal można znaleźć różne modele świetlików dachowych w wielu kształtach i rozmiarach.Z kolei ogrody zimowe, składające się z wielkopowierzchniowych przeszkleń, to konstrukcje stanowiące dodatkową przestrzeń mieszkalną, z której można korzystać praktycznie przez cały rok.  
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget