Każdy inwestor planujący budowę zarówno obiektu mieszkalnego, jak i użyteczności publicznej powinien zadbać o to, aby do wnętrza budynku dostarczana była optymalna ilość naturalnego światła. W tym celu musi zdecydować się na wybór odpowiednich okien. W niektórych pomieszczeniach, jak klatka schodowa, korytarz czy garderoba, montaż klasycznych systemów okiennych nie jest jednak możliwy. W takiej sytuacji warto zdecydować się na świetliki lub tradycyjne okna dachowe. Które rozwiązanie jest lepsze?

Czym są świetliki dachowe?

Świetliki dachowe to innowacyjna forma umożliwiająca doświetlenie wnętrz budynków zarówno parterowych, jak i piętrowych. Konstrukcja świetlików jest podobna do okien dachowych, jednak nie są to te same produkty. Klasycznych okien doświetlających poddasze nie można zamontować pośrodku kondygnacji (np. w korytarzu), natomiast świetliki jak najbardziej. Są więc one znakomitą alternatywą dla tradycyjnych okien. Mimo że większość modeli jest nieotwierana, istnieją jednak wersje, które umożliwiają wyjście na dach tak samo, jak w przypadku zwykłych okien. Co więcej, świetliki można zamontować w pomieszczeniach, w których jest już okno. To szczególnie zasadne w przypadku, gdy inwestorom zależy na dodatkowym doświetleniu wnętrz.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się świetliki dachowe?

Świetliki dachowe bardzo dobrze sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach, w których montaż tradycyjnych okien nie jest możliwy. To rozwiązanie idealnie pasujące do przedpokoi, garderób czy holi w domach jednorodzinnych, a także korytarzy i klatek schodowych w obiektach użyteczności publicznej. Wiele osób decyduje się na montaż świetlików również w miejscach, w których istnieje potrzeba dostarczenia dodatkowego źródła światła słonecznego. Takim miejscem może być kuchnia albo gabinet do pracy w domu.

Montaż świetlików pozwala na efektowne doświetlenie wnętrz i dostarczenie do środka naturalnego światła. Jeden świetlik z reguły wystarczy na oświetlenie pomieszczenia o powierzchni 15-20 metrów kwadratowych. Jest to praktyczne, funkcjonalne i energooszczędne rozwiązanie, które nie generuje dodatkowych kosztów podczas użytkowania. Dzięki świetlikom korzystanie ze sztucznego światła jest rzadsze, a to bezpośrednio przekłada się na obniżenie rachunków za energię elektryczną.

Świetliki dachowe z oferty firmy Plastixal nadają się do montażu zarówno w dachach płaskich, jak i skośnych. Do ich największych zalet należy solidność konstrukcji, a także łatwość czyszczenia i konserwacji.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget