Okna są elementem, który najbardziej naraża nasz dobytek na włamanie. W tym celu producenci oferują coraz solidniejsze ramy oraz hartowane szyby o wysokiej odporności na zbicie. Jednym z nowych usprawnień technicznych okien jest tzw. szkło alarmowe. Przeczytaj, jak może ono zwiększyć ochronę twojego domu.

Co to jest szkło alarmowe?

Szkło alarmowe jest to stosowana w produkcji okien szyba wzbogacona w pętlę alarmową SECURIT ALARM. Składa się ona ze szkła hartowanego oraz naniesionej na niej techniką sitodruku pętli alarmowej zakończonej przewodem alarmowym z wtyczką. Z tego względu zalicza się ją do tzw. szkieł niestandardowych stosowanych w oknach. Za włączenie alarmu odpowiada biegnący w pętli prąd elektryczny. Uderzenie powodujące pęknięcie szyby przecina obwód elektryczny, który wywołuje alarm. Jest on odbierany poza chronionym mieszkaniem. Warto również dodać, że szkło hartowane jest na tyle mocne, że ryzyko zranienia lub skaleczenia się jest bardzo niewielkie. Zwykła szyba po rozbiciu rozpada się na kawałki, które przeważnie są ostro zakończone. Natomiast szkło po procesie hartowania może rozsypać się jedynie na tępe, obłe odłamki. Dodatkowo może ono być pokryte specjalną folią, która zapobiega rozbiciu się tafli i wybiciu jej z ramy.

Czy szkło alarmowe jest równie funkcjonalne co bezpieczne?

Nowatorskie zastosowanie pętli alarmowej w tafli szkła wzbudza pewne wątpliwości. Pierwszą z nich jest ryzyko włączenia fałszywego alarmu, co często przytrafia się w różnego rodzaju systemach alarmowych. Szkło SECURIT ALARM uruchamia się dopiero po rozbiciu szyby. Nie ma możliwości jego włączenia podczas zwykłego uderzenia, silnych opadów deszczu czy wiatru. Także codzienne poruszanie się po domu nie wpłynie na wysłanie fałszywego sygnału alarmowego. Tego typu szkło jest zasilane prądem elektrycznym, co wzbudza kolejną wątpliwość. Producent jednak informuje, że w porównaniu do czujników alarmowych jest to rozwiązanie dużo bardziej oszczędne. Trzeba również zaznaczyć, że umieszczona w szybie pętla elektryczna pozwala na zachowanie pełnej widoczności.

System SECURIT ALARM posiada klasę urządzenia alarmowego C. Oznacza to, że można go stosować m.in. w zakładach przemysłu zbrojeniowego, zakładach przetwórstwa metali i kamieni szlachetnych, skarbcach, sklepach jubilerskich, bankach, archiwach czy obiektach sakralnych. Jest to również doskonały sposób na to, by uchronić biuro, sklep, zakład przemysłowy lub dom jednorodzinny przed najczęściej stosowanymi sposobami włamania.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget