Szkło w funkcją grzewczą to innowacyjne rozwiązanie, które może pełnić rolę jedynego ogrzewania w domu. Sprawdza się w okresie zimowym, ale może również służyć przez cały rok. Szkło tego rodzaju jest niskoemisyjne, przez co bezpieczne dla środowiska. 

Jak działa szkło z funkcją grzewczą

 Tego rodzaju szkło może być stosowane w przypadku szyb zespolonych, na szklanych elewacjach, oknach połaciowych czy na szklanych dachach. W prosty sposób eliminuje problem zalegania śniegu czy szronu na szybie. Zapobiega również kondensacji pary wodnej na powierzchni szyby i uniemożliwia powstawanie zimnych stref. Wspaniale sprawdza się zarówno w domach, jak i w apartamentach. Zasada jego działania jest oparta na dwóch czynnikach: działaniu prądu elektrycznego oraz pokryciu szkła powłoką z tlenków metali. Na przeciwległych krańcach tafli znajdują się elektrody, które po podłączeniu przetwarzają energię w ciepło. W ten sposób szkło z funkcją grzewczą emituje ciepło powyżej 20°C. W przypadku, gdy na zewnątrz jest gorąco, uzyskujemy w ten sposób optymalną temperaturę w pomieszczeniu. W zależności od pożądanego efektu szyba w funkcją grzewczą potrzebuje od 70 (likwidacja efektu kondensacji) do 700 (rozpuszczenie śniegu na dachu) W/m².

Zastosowanie szkła grzewczego

Szczególne zastosowanie tego rodzaju szyby znajdują w miejscach, w których rzadko przebywamy, a potrzebujemy je szybko ogrzać, czyli na przykład na działce czy w oranżerii. Szkło z funkcją grzewczą znajduje tam zastosowanie szczególnie w sezonie jesienno – zimowym, chroniąc przed chłodem z zewnątrz. Instalacja, dzięki której działa tego typu szyba jest niewidoczna, nie ma więc problemu z wkomponowaniem jej w pomieszczenie.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget