Wiele osób podczas aranżowania swojej łazienki planuje w niej kabinę prysznicową, lub obudowę wanny, która umożliwi wzięcie prysznica na stojąco. Do stworzenia nie używa się zwykłego szkła, lecz specjalnego szkła łazienkowego, które ma szereg zalet ułatwiających użytkowanie konstrukcji w przyszłości. Czym się ono charakteryzuje i co warto o nim wiedzieć? Tym zajmiemy się w dzisiejszym wpisie.

Charakterystyka szkła łazienkowego

Szkło łazienkowe to szkło, na które naniesiono specjalną powłokę. Oczywiście nie jest ona widoczna gołym okiem – szyba jest przezroczysta i ma całkowicie naturalny wygląd. Czym cechuje się szkło łazienkowe? Jedną z jego zalet jest wysoka antykorozyjność. Szkło nie matowieje i nie traci swojego pierwotnego blasku mimo użytkowania w wilgoci. Dla użytkowników prysznica największą jego zaletą jest to, że jest ono zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu niż zwykłe szkło, a tym bardziej – drzwi kabin wykonanych z tworzywa. Wynika to z faktu, że powierzchnia szkła jest niemal idealnie gładka, co sprzyja spływaniu wody. Nie szybie prysznicowej nie tworzą się więc uciążliwe do usunięcia osady wapienne i plamy. Perfekcyjnie gładkie szkło łatwiej też wyczyścić niż to nieprzetworzone. Po czym jeszcze można poznać szkło łazienkowe? Między innymi po tym, że o wiele szybciej znika z niego zaparowanie. Kabina prysznicowa po wzięciu gorącego prysznica szybko więc odzyskuje pierwotną przezroczystość. Istotne jest, by szkło zostało zamontowane stroną z powłoką w kierunku wnętrza kabiny prysznicowej. Użytkownikowi prysznica pozostaje tylko czyszczenie go przy pomocy ściągaczki, miękkiej szmatki, czy dostępnych w sklepach detergentów. Musi on jednak pamiętać o tym, że nie mogą zawierać drobinek ściernych, które mogłyby uszkodzić powłokę.

Czy warto?

Zalety szkła łazienkowego docenią z pewnością osoby, które wcześniej korzystały z gotowych kabin prysznicowych, dostępnych w supermarketach. Kabina wygląda nieestetycznie już po pierwszym użyciu. Zaniedbana przez dłuższy czas, jest wręcz nie do doczyszczenia. Tworzywo szybko traci swój pierwotny urok. Kabiny prysznicowe wykonane ze szkła łazienkowego wyglądają bardzo nowocześnie. Sprzątanie łazienki jest łatwiejsze dzięki gładkim szybom, ale też dzięki prostocie samej konstrukcji – nie ma tu trudnych do doczyszczenia listew i suwnic drzwi. Kabina prysznicowa stworzona ze szkła łazienkowego gwarantuje komfortowe i szybkie sprzątanie łazienki.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget