Technologia STV okna Plastixal - poprawa bezpieczeństwa okien i drzwi poprzez wklejenie szyby.l

Technologię STV stosujemy z powodzeniem w naszych oknach, poprawiając ich bezpieczeństwo, statykę i efektywność energetyczną. Znajduje ona zastosowanie w systemach:LIFETIMEKUBUSFUTURA LUMAXXSERENITI PLUSSERENITI

Idea szklenia statycznego na sucho STV okien Plastixal

Technologia STV (szklenie statyczne na sucho) stosowana w oknach firmy Plastixal z profilem Gealan, polega na sklejeniu szkła i profilu skrzydła dwustronną taśmą. Sklejenie szyby z profilem skrzydła sprawia, że statyka szklanej tafli przenosi się na skrzydło, czego efektem jest to, że cały system staje się bardziej stabilny, a praca skrzydła bardziej niezawodna.

Zalety technologii STV:

Wyższa ochrona antywłamaniowa

W oknach, w których zastosowano technologię STV, włamanie jest o wiele trudniejsze, ponieważ włamywacz nie może łatwym sposobem wypchnąć szyby. Dzieje się tak ze względu na dużą powierzchnię klejenia szyby do przylgi skrzydła z użyciem specjalistycznych taśm.

Lepsza izolacja cieplna

Dzięki zastosowaniu technologii STV w oknach białych o standardowych wymiarach (drzwi balkonowe 1,10 x 2,30 m; okna 1,50 x 1,50 m) polepszamy jego statykę, przez co możemy zrezygnować ze stalowego wzmocnienia w skrzydle, czego efektem jest znaczne obniżenie współczynnika przenikalności cieplnej ramy Uf średnio o 0,2 W/(m²·K).

Wyższa statyka

Dzięki technologii STW konstrukcje okienne o naprawdę dużych rozmiarach, których produkcja wcześniej nie była ze względu na te rozmiary możliwa, w wielu przypadkach stały się standardowymi realizacjami. Jednoczesne użycie STV i wzmocnień stalowych w skrzydłach umożliwiło produkcję imponujących gabarytowo okien. Technologia STV poprawia również właściwości użytkowe okien. Zamykanie i otwieranie okien jest dzięki niej lżejsze. Minimalizuje też prace związane z regulacją okien.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget