Prawidłowo zamocowana balustrada to najlepsze zabezpieczenie przed wypadnięciem z okna w przypadku zbyt krótkiego parapetu. Montaż balustrad to rozwiązanie chętnie wykorzystywane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. W jaki sposób mocowane są te konstrukcje?

Jaką funkcję pełnią balustrady mocowane w oknach?

Balustrady zabezpieczające montowane są przede wszystkim w oknach portfenetr, czyli typu francuskiego. To specjalny rodzaj okien charakteryzujący się nietypowymi wymiarami. Ze względu na fakt, iż okna te sięgają od sufitu aż po podłogę, na pierwszy rzut oka przypominają drzwi balkonowe, jednak nie spełniają tej samej funkcji. Portfenetry wykorzystywane są w obiektach, których właściciele nie mogą pozwolić sobie na budowę balkonu. Okna te występują w dwóch wariantach – częściowo lub całkowicie otwieranym. W tym drugim przypadku niezbędne jest, aby okno było zabezpieczone balustradą, która pełni funkcję ochronną. Osoby korzystające z otwartych portfenetrów mogą przytrzymać się balustrady i tym samym mieć pewność, że nie wypadną z okna.

Mimo że w przypadku montażu balustrad to aspekt bezpieczeństwa jest najważniejszy, konstrukcje te pełnią także funkcję dekoracyjną, sprawiając, że okno prezentuje się niezwykle stylowo. Balustrady malowane są lakierami proszkowymi, co nie tylko zabezpiecza je przed korozją, ale także sprawia, że cała konstrukcja nabiera efektownego wyglądu. To nowoczesny dodatek zdobiący zarówno okno, jak i całą elewację budynku.

Sposoby montażu balustrad zabezpieczających

Montaż balustrad zabezpieczających możliwy jest na dwa sposoby. Inwestorzy mogą zdecydować się na mocowanie w ścianie lub na profilach okiennych. Ze względu na możliwość uszkodzenia izolacji termicznej i przeciwwilgociowej podczas instalacji balustrady w murze, polecanym sposobem montażu tej konstrukcji jest umieszczenie jej bezpośrednio na profilach okiennych. Sposób ten jest całkowicie bezinwazyjny dla termoizolacji, a dodatkowo balustrada po zamontowaniu znacznie lepiej prezentuje się wizualnie.

Dostępne w ofercie firmy Plastixal balustrady zabezpieczające bez problemów można dopasować zarówno do okien o profilach aluminiowych, jak i wykonanych z PCV. Ich uniwersalność sprawia, że znakomicie sprawdzają się w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, a także w powierzchniach biurowych oraz innych obiektach użyteczności publicznej.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget