Balustrady montowane bezpośrednio na profilach okiennych to rozwiązanie wykorzystywane przede wszystkim w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych, pomieszczeniach biurowych oraz obiektach użyteczności publicznej. Okna francuskie wyposażone w balustrady są polecane wszystkim inwestorom, którzy nie mogą pozwolić sobie na budowę balkonu, a jednocześnie chcą zapewnić wnętrzom dużo światła. Balustrady spełniają wiele ważnych funkcji, jednak najważniejszą z nich jest funkcja ochronna. Konstrukcje te zapobiegają wypadnięciu z okna, chroniąc tym samym użytkowników przed niebezpiecznym upadkiem z wysokości.

Balustrady do okien typu portfenetr

Balustrady zabezpieczające przed upadkiem w przypadku zbyt krótkiego parapetu najczęściej montowane są bezpośrednio na profilach w oknach typu portfenetr. Określenie to powstało poprzez połączenie dwóch słów pochodzących z języka francuskiego – porte (drzwi) i fenetre (okno). To specjalny typ systemów okiennych, które charakteryzują się nietypowymi wymiarami. Okna te sięgają od sufitu aż do podłogi, dzięki czemu bardzo często występują jako zamiennik balkonu. Dawniej montowane były głównie w pałacach oraz historycznych kamienicach Paryża, stąd ich inna nazwa – okna francuskie. W zależności od modelu portfenetry występują w wariantach częściowo lub całkowicie otwieranych. Do ich największych zalet należy nowoczesny wygląd, a także fakt, iż wpuszczają do wnętrza dużo więcej światła, niż modele o standardowych wysokościach.

Zalety montażu balustrad w oknach portfenetr

Okna typu portfenetr występujące w wariancie całkowicie otwieranym muszą być wyposażone w balustradę ochronną montowaną od zewnętrznej strony budynku. Jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Co więcej, konstrukcje te poprawiają wygląd zewnętrznej elewacji, sprawiając, że budynek prezentuje się zdecydowanie atrakcyjniej pod względem wizualnym.

Inwestorzy decydujący się na balustrady ochronne mogą zamontować je w murze lub bezpośrednio na profilach okiennych. Ze względu na stabilniejszą konstrukcję oraz brak ryzyka zerwania w wyniku działania siły wiatru lub ludzkich mięśni zdecydowanie korzystniejsze jest to drugie rozwiązanie. Oferowane przez nas balustrady zabezpieczające można zamontować zarówno do okien aluminiowych (o grubości minimum 1,6 mm), jak i produkowanych z PCV (na profilach o klasie min. B ze wzmocnieniem stalowym o grubości minimum 1,5 mm). Aluminiowe powierzchnie balustrad zabezpieczane są przed korozją poprzez anodowanie i malowanie lakierami proszkowymi.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget