flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru

Wady i zalety drzwi z aluminium

Drzwi wejściowe powinny równocześnie stanowić ozdobę mieszkania i solidną barierę przed włamywaczami. Obie te cechy łączą w sobie drzwi z aluminium, które z jednej strony idealnie pasują do nowoczesnego designu, a z drugiej są barierą nie do przejścia dla intruzów i dobrze izolują przed chłodem oraz hałasem z zewnątrz.

 

Podstawowe zalety drzwi aluminiowych

Przede wszystkim łączą one trwałość i wytrzymałość idące w parze ze stosunkowo niewielką masą. W odróżnieniu od drzwi z PVC albo drewna – drzwi aluminiowe nie ulegają odkształceniom i nie krzywią się. Mają także doskonałe parametry wytrzymałościowe i są uznawane za skuteczną barierę antywłamaniową. Drzwi aluminiowe to też dobra przeszkoda dla chłodu i hałasu przenikającego do wnętrza z klatki schodowej albo dworu.

 

Oceniajac drzwi aluminiowe, nie powinniśmy także zapomnieć o ich walorach estetycznych. Eksperci doceniają przede wszystkim ich nowoczesny wygląd i łatwość w kształtowaniu skrzydła drzwi, co pozwala na stworzenie naprawdę oryginalnych konstrukcji. Dla miłośników bardziej tradycyjnych materiałów istnieje również możliwość obicia surowego aluminium okleiną, która upodobni drzwi do tych wykonanych z drewna. Drzwi aluminiowe można pomalować na rozmaite kolory, dzięki procesowi malowania proszkowego.

 

Wady drzwi z aluminium

Minusem aluminium jest z pewnością jego cena. Drzwi z aluminium są droższe np. niż stolarka z PVC albo stali. Z drugiej jednak strony, jeśli weźmiemy pod uwagę ich trwałość, to zauważymy, że inwestycja w droższe drzwi z czasem powinna się zwrócić.

 

Niektórzy jako minus drzwi aluminiowych wskazują ich podatność na zarysowania. W nowoczesnych drzwiach problem ten został jednak w znacznym stopniu rozwiązany, dlatego kupując dobrej jakości produkt, zyskujemy trwałe i odporne na wyłamania drzwi, które posłużą nam przez wiele lat.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny