Zadaniem rolet antywłamaniowych jest ochrona przed włamaniem do domu i zabezpieczenie okien przed wandalami. Jak działają rolety antywłamaniowe i czym ich konstrukcja różni się od zwykłych rolet?Rolety antywłamaniowe to specjalny rodzaj rolet o wzmocnionych elementach, które są uodpornione na zniszczenie i rozerwanie. W tego rodzaju roletach wzmocnione są między innymi panele kurtyny, dolna listwa i konstrukcja prowadnic, dzięki temu nie można ich odgiąć i powyjmować paneli rolety. W dolnej części rolety znajduje się również specjalny mechanizm zapadkowy, który blokuje kurtynę w pozycji zamkniętej i uniemożliwia jej siłowe otwarcie.
Czy wszystkie rolety są antywłamaniowe?
Często można spotkać się z opinią, że każde rolety chronią nasz dobytek przed złodziejami. Prawda jest jednak taka, że zwykłe rolety ochronią przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów, słońcem albo lekkim uderzeniem kamienia, ale z pewnością nie poradzą sobie z włamywaczem wyposażonym w łom i inne narzędzia.Rolety antywłamaniowe wykonane są z mocniejszych materiałów (często jest to aluminium), a ich profile wypełnia się specjalną pianką. Istotą rolet antywłamaniowych jest pancerz, ponieważ to od niego zależy ich odporność na próbę włamania. Możemy zainstalować rolety antywłamaniowe w wersji standardowej, rolety podtynkowe albo rolety wmurowywane w trakcie budowy. Sterowanie roletami antywłamaniowymi odbywa się tak samo, jak w przypadku zwykłych rolet – możemy robić to ręcznie albo elektronicznie. Sterowanie elektroniczne może być przewodowe lub bezprzewodowe (za pomocą pilota lub aplikacji).
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.AkceptujęPolityka prywatności