flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
Kiedy warto wybrać okna aluminiowe

Kiedy warto wybrać okna aluminiowe?

Do niedawna na rynku stolarki okiennej dominowały okna drewniane i z PCV, obecnie coraz więcej inwestorów wybiera również okna aluminiowe. Stosowane są przede wszystkim w budynkach użytku publicznego, siedzibach firm, obiektach handlowych, chociaż można je niekiedy spotkać również w domach jednorodzinnych. W tym artykule podpowiemy, dlaczego i kiedy warto zdecydować się na okna z aluminium.

Zastosowanie okien aluminiowych

Okna z aluminium prezentują się bardzo nowocześnie i elegancko. Dość rzadko występują w domach jednorodzinnych, za to bardzo można je spotkać w budynkach użyteczności publicznej. W obiektach mieszkalnych najczęściej stosowane są jako okna tarasowe czy ogrody zimowe.

Powszechne zastosowanie tych okien wynika przede wszystkim z właściwości aluminium, które jest materiałem lekkim, wytrzymałym i bardzo plastycznym. Można z niego otrzymać różnorodne kształty. Okna z aluminium zapewniają bardzo dobrą izolacyjność cieplną za sprawą specjalnej konstrukcji profili. Często dodatkowo zwiększane są ich właściwości cieplne poprzez zwiększanie liczby komór.

Okna aluminiowe najczęściej stosowane są w przypadku dużych przeszkleń. Zazwyczaj występują przy szklanych powierzchniach całej elewacji. Profile aluminiowe przeznaczone do produkcji okien są odpowiednio zabezpieczane i wykańczane, dzięki czemu zapewniają doskonałą odporność na korozję oraz warunki atmosferyczne. Wykazują też wytrzymałość w przypadku uszkodzeń mechanicznych.

Aluminiowe okna doskonale prezentują się w budynkach nowoczesnych, które posiadają prostą architekturę i jednolitą kolorystykę elewacji. Bardzo często wybierane są przez architektów, którzy realizują projekty obiektów takich jak m.in. hotele, biurowce, centra handlowe, siedziby firm, urzędy itp. To w takich miejscach zazwyczaj występują duże i efektowne przeszklenia.

Systemy okienno-drzwiowe w ofercie firmy Plastixal

Firma Plastixal jest producentem okien aluminiowych, a także drzwi, systemów i konstrukcji specjalnych, tworzonych na zamówienie klientów z różnymi potrzebami. Wszystkie projekty realizowane są z myślą o nowoczesnych wnętrzach i designerskich budynkach. Wszystkie produkty tworzone są z najlepszych jakościowo materiałów, których konstrukcja oraz zabezpieczenia zapewniają zadowolenie z użytkowania.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny