Do niedawna na rynku stolarki okiennej dominowały okna drewniane i z PCV, obecnie coraz więcej inwestorów wybiera również okna aluminiowe. Stosowane są przede wszystkim w budynkach użytku publicznego, siedzibach firm, obiektach handlowych, chociaż można je niekiedy spotkać również w domach jednorodzinnych. W tym artykule podpowiemy, dlaczego i kiedy warto zdecydować się na okna z aluminium.

Zastosowanie okien aluminiowych

Okna z aluminium prezentują się bardzo nowocześnie i elegancko. Dość rzadko występują w domach jednorodzinnych, za to bardzo można je spotkać w budynkach użyteczności publicznej. W obiektach mieszkalnych najczęściej stosowane są jako okna tarasowe czy ogrody zimowe.Powszechne zastosowanie tych okien wynika przede wszystkim z właściwości aluminium, które jest materiałem lekkim, wytrzymałym i bardzo plastycznym. Można z niego otrzymać różnorodne kształty. Okna z aluminium zapewniają bardzo dobrą izolacyjność cieplną za sprawą specjalnej konstrukcji profili. Często dodatkowo zwiększane są ich właściwości cieplne poprzez zwiększanie liczby komór.Okna aluminiowe najczęściej stosowane są w przypadku dużych przeszkleń. Zazwyczaj występują przy szklanych powierzchniach całej elewacji. Profile aluminiowe przeznaczone do produkcji okien są odpowiednio zabezpieczane i wykańczane, dzięki czemu zapewniają doskonałą odporność na korozję oraz warunki atmosferyczne. Wykazują też wytrzymałość w przypadku uszkodzeń mechanicznych.Aluminiowe okna doskonale prezentują się w budynkach nowoczesnych, które posiadają prostą architekturę i jednolitą kolorystykę elewacji. Bardzo często wybierane są przez architektów, którzy realizują projekty obiektów takich jak m.in. hotele, biurowce, centra handlowe, siedziby firm, urzędy itp. To w takich miejscach zazwyczaj występują duże i efektowne przeszklenia.

Systemy okienno-drzwiowe w ofercie firmy Plastixal

Firma Plastixal jest producentem okien aluminiowych, a także drzwi, systemów i konstrukcji specjalnych, tworzonych na zamówienie klientów z różnymi potrzebami. Wszystkie projekty realizowane są z myślą o nowoczesnych wnętrzach i designerskich budynkach. Wszystkie produkty tworzone są z najlepszych jakościowo materiałów, których konstrukcja oraz zabezpieczenia zapewniają zadowolenie z użytkowania.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget