Przestronne, duże pomieszczenia to cecha charakterystyczna nowoczesnych obiektów użytkowych, np. biurowych, ale również domów mieszkalnych. Nie zawsze jednak takie otwarte przestrzenie okazują się funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Niekiedy zachodzi konieczność stworzenia przegród wewnętrznych, których zadaniem będzie podzielenie dostępnej przestrzeni na mniejsze pomieszczenia. W tym właśnie celu wykorzystuje się wewnętrzne ściany działowe.

Ściany działowe – z czego mogą być wykonane

Ściany działowe zyskały sobie bardzo dużą popularność przede wszystkim w obiektach biurowych, chociaż obecnie coraz chętniej wykorzystywane są również w domach mieszkalnych. Można je stosunkowo prosto wykonać zarówno w nowo wybudowanym obiekcie, jak i budynkach już istniejących. Najczęściej tworzone są z gipsu, płyt kartonowo-gipsowych czy bloczków komórkowych. Jednocześnie nowoczesnym i coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są szklane ściany działowe, które spełniają funkcje nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne.Szkło to jeden z najchętniej wybieranych materiałów w nowoczesnym budownictwie. Nie musi być przezroczyste czy bezbarwne. Coraz częściej występuje również w niestandardowych wariantach, gwarantując jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych.

Wewnętrzne ściany działowe w ofercie Plastixal

W ofercie firmy Plastixal znajdziemy kilka ciekawych rozwiązań z zakresu wewnętrznych ścian działowych. Jednym z nich jest system MB-80 OFFICE, który przeznaczony jest przede wszystkim do tworzenia funkcjonalnych przegród wewnętrznych w pomieszczeniach biurowych i innych wnętrzach użyteczności publicznej. System ten pozwala na zastosowanie różnego rodzaju wypełnień przeziernych i nieprzeziernych przy użyciu wewnętrznych żaluzji oraz montaż osprzętu elektrycznego i elementów wyposażenia biurowego. To bardzo wygodne, a jednocześnie funkcjonalne rozwiązanie. Te ściany działowe są szczególnie rekomendowane do obiektów, w których wymagana jest wysoka izolacyjność akustyczna.Kolejnym produktem z oferty Plastixal jest MB-EXPO, czyli system stałych i mobilnych ścian działowych do tworzenia wewnętrznych przegród. W tym przypadku elementem nośnym jest szyba hartowana mocowana w profilach zaciskowych. W ten sposób można tworzyć zarówno ścianki stałe, całoszklane drzwi rozwierane i wahadłowe, jak i segmenty drzwi parkowanych – harmonijkowych i składanych.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget