flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
Ściany działowe w biurze

Wewnętrzne ściany działowe. Rozwiązanie nie tylko dla biur

Przestronne, duże pomieszczenia to cecha charakterystyczna nowoczesnych obiektów użytkowych, np. biurowych, ale również domów mieszkalnych. Nie zawsze jednak takie otwarte przestrzenie okazują się funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Niekiedy zachodzi konieczność stworzenia przegród wewnętrznych, których zadaniem będzie podzielenie dostępnej przestrzeni na mniejsze pomieszczenia. W tym właśnie celu wykorzystuje się wewnętrzne ściany działowe.

Ściany działowe – z czego mogą być wykonane

Ściany działowe zyskały sobie bardzo dużą popularność przede wszystkim w obiektach biurowych, chociaż obecnie coraz chętniej wykorzystywane są również w domach mieszkalnych. Można je stosunkowo prosto wykonać zarówno w nowo wybudowanym obiekcie, jak i budynkach już istniejących. Najczęściej tworzone są z gipsu, płyt kartonowo-gipsowych czy bloczków komórkowych. Jednocześnie nowoczesnym i coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są szklane ściany działowe, które spełniają funkcje nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne.

Szkło to jeden z najchętniej wybieranych materiałów w nowoczesnym budownictwie. Nie musi być przezroczyste czy bezbarwne. Coraz częściej występuje również w niestandardowych wariantach, gwarantując jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych.

Wewnętrzne ściany działowe w ofercie Plastixal

W ofercie firmy Plastixal znajdziemy kilka ciekawych rozwiązań z zakresu wewnętrznych ścian działowych. Jednym z nich jest system MB-80 OFFICE, który przeznaczony jest przede wszystkim do tworzenia funkcjonalnych przegród wewnętrznych w pomieszczeniach biurowych i innych wnętrzach użyteczności publicznej. System ten pozwala na zastosowanie różnego rodzaju wypełnień przeziernych i nieprzeziernych przy użyciu wewnętrznych żaluzji oraz montaż osprzętu elektrycznego i elementów wyposażenia biurowego. To bardzo wygodne, a jednocześnie funkcjonalne rozwiązanie. Te ściany działowe są szczególnie rekomendowane do obiektów, w których wymagana jest wysoka izolacyjność akustyczna.

Kolejnym produktem z oferty Plastixal jest MB-EXPO, czyli system stałych i mobilnych ścian działowych do tworzenia wewnętrznych przegród. W tym przypadku elementem nośnym jest szyba hartowana mocowana w profilach zaciskowych. W ten sposób można tworzyć zarówno ścianki stałe, całoszklane drzwi rozwierane i wahadłowe, jak i segmenty drzwi parkowanych – harmonijkowych i składanych.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny