Drzwi wejściowe mają za zadanie zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, wyciszyć odgłosy dobiegające z klatki schodowej i zapewnić ciepło w lokalu. Jakie parametry powinny mieć dobre drzwi wejściowe?

Solidna konstrukcja i zabezpieczenia antywłamaniowe

Ani domofon, ani czujni sąsiedzi nie zabezpieczą naszego mieszkania przed włamywaczem. Dlatego ważne jest, aby drzwi wejściowe do mieszkania były odporne na włamania. W nowoczesnych drzwiach odchodzi się od kilku różnych zamków na rzecz zamków wielopunktowych, które są zdecydowanie bardziej skuteczne. Dodatkowym zabezpieczeniem są także bolce antywłamaniowe, które montuje się od strony zawiasów.Bardzo ważna jest konstrukcja drzwi. Muszą być mocne i odporne na próby wyważenia. Wyróżniamy 6 klas odporności drzwi wejściowych do domów i mieszkań – klasy 1-3 mają zabezpieczyć przed przypadkowym włamaniem, a klasy 4-6 mają wytrzymać przez określony czas próbę otwarcia specjalistycznym sprzętem.

Izolacja termiczna i akustyczna

Jeśli mieszkanie ma być ekonomiczne, ważne jest też, aby zminimalizować straty ciepła w sezonie grzewczym. Potrzebne do tego są drzwi o dobrej izolacji termicznej. Informuje nas o tym tak zwany współczynnik przenikania ciepła „U” – im jest niższy, tym mniejsze będą straty ciepła. Oprócz współczynnika przenikania warto wybrać drzwi z progiem z przekładnią termiczną i dodatkowymi uszczelkami, które ograniczają straty ciepła przy krawędziach drzwi i przedostawanie się do mieszkania odgłosów i zapachów z klatki schodowej.Jeśli o hałasie już mowa, drzwi wejściowe do mieszkania powinny zapewnić ciszę. O „dźwiękoszczelności” drzwi decyduje współczynnik izolacyjności akustycznej wyrażany za pomocą współczynnika Rw – im ma wyższą wartość, tym lepiej drzwi tłumią hałas. Przyjmuje się, że drzwi do mieszkań w blokach powinny mieć współczynnik Rw nie niższy niż 28 decybeli. Każde 3 kolejne db dwukrotnie zmniejszają natężenie hałasu, więc zmiany współczynnika nawet o 1 stopień będą odczuwalne w mieszkaniu.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget