Chcąc dostosować wygląd drzwi do stylu, w jakim został zbudowany dom lub pasujące do wnętrza mieszkania należy wybrać odpowiednio zaprojektowane wypełnienie drzwi. Producenci prześcigają się w oferowanych modelach, dzięki czemu na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze rozwiązania. Jednak wypełnienie drzwi nie stanowi tylko o ich wyglądzie, ale również o tym, jak dobre właściwości izolacyjne będą miały. Dla wielu z Was to bardzo istotne, by drzwi charakteryzowały się dobrym wygłuszeniem, lub, by nie powodowały zbyt dużych strat ciepła. Zachodzi zatem pytanie, jakie właściwości oferują drzwi z wypełnieniem PVC? W tym artykule powiemy Wam jakie produkty są obecnie dostępne na rynku oraz jak niektóre ich elementy przekładają się na ich właściwości użytkowe.

Jakie drzwi PVC są dostępne na rynku?

Przyjęło się, że drzwi z wypełnieniem PVC posiadają bardzo dobre parametry termiczne i akustyczne, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane w miejscach o dużym natężeniu dźwięków lub wystawionych na warunki atmosferyczne. Ponadto w bardzo prosty sposób utrzymuje się je w czystości. Niestety z uwagi na mniejszą sztywność nie zapewniają wyjątkowych właściwości antywłamaniowe. Aby zilustrować Wam jakiego rodzaju modele dostępne są na rynku posłużymy się ofertą firmy VEYNA, produkującej wysokiej klasy drzwi z wypełnieniem PVC.

Wśród najtańszych modeli znajdziecie proste drzwi z serii Economic Line, które zapewniają podstawowe parametry i mogą być wyposażone w elementy ozdobne ze stali nierdzewnej i przeszklenia. Kolejnymi w ofercie są drzwi z serii Basic Line, które mogą mieć wypełnienie w Renolicie ze wzmocnieniem podwójną płytą Isofix. Są one odporniejsze na uderzenia i dzięki okleinie ABS lepiej odbijają promienie słoneczne. Jeśli poszukujecie bardziej wyszukanych stylizacji powinniście zainteresować się drzwiami z serii Fashion Line, które mogą być wyposażone w ażurowe zdobienia. Ostatnią serią przygotowaną przez firmę VEYNA jest New Line, która jest przewidziana dla klientów zdecydowanych na zakup drzwi w nowoczesnym wzornictwie.

Niezależnie od tego, które modele z wypełnieniem PVC Was interesują, musicie pamiętać, że większa liczba przeszkleń w drzwiach może obniżać ich zdolność do pochłaniania dźwięków lub zatrzymywania ciepła. Właśnie dlatego w posiadanej przez nas ofercie produktów znajdują się modele o różnych rodzajach wykończenia, również z dodatkowymi warstwami izolacyjnymi.

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget