Nie ma dnia, w którym nie korzystamy z okien lub drzwi. Oznacza to, że mechanizmy te muszą być trwałe, solidne i nieskomplikowane. Chociaż od setek lat zasady działania tych podstawowych elementów zabezpieczenia nieruchomości się nie zmieniły, to na rynku wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, które podnoszą komfort życia. Wiele z nich ma na celu ułatwienie korzystania z okien i drzwi lub zapewnienie zupełnie nowych możliwości. Producenci każdego roku zamieszczają w katalogach nowe akcesoria lub osprzęt, a my podpowiadamy Wam, na jakie wyposażenie dodatkowe warto się zdecydować!
 

Wyposażenie dodatkowe do okien

Podczas wyboru okien można zdecydować się na wiele atrakcyjnych dodatków, które znacząco podniosą ich walory użytkowe. Chociaż to najważniejsze, by spełniały swoje podstawowe zadania ochronne i zapewniały komfort, to parametry te można znacznie poprawić. Popularnym rozwiązaniem jest inwestycja w okucia o podwyższonym standardzie. Na przykład oferowane przez firmę SIEGENIA produkty z serii TITAN gwarantują dużo większą wygodę korzystania z mechanizmu otwierania, a także blokadę podczas niewłaściwego obsługi klamki. Pomocnym wyposażeniem dodatkowym do okien mogą być nawiewniki powietrza. Tego rodzaju mechanizmy pozwalają na utrzymywanie odpowiedniej wilgotności w mieszkaniu, co korzystnie wpływa na samopoczucie. Ponadto podnoszą one bezpieczeństwo domowników, ponieważ zapewniają ciągły obieg powietrza, który nie pozwoli na nagromadzenie się niebezpiecznych gazów. Nawiewniki są wyposażone w blokady, które nie wpuszczają insektów do pomieszczenia. Posiadają regulację ilości wpuszczanego powietrza, dzięki czemu można dostosować ją do aktualnych potrzeb. Rolety okienne to bardzo popularny dodatek, który ma wiele zalet. Dzięki nim regulowanie ilości światła wpadającego do pomieszczenia jest bardzo proste. Rolety po zamknięciu powstrzymują promienie słoneczne przed ogrzewaniem mieszkania, dzięki czemu w ciepłe dni mogą stanowić skuteczną barierę izolacyjną. Ponadto zapewniają one zabezpieczenie dla okien, a modele antywłamaniowe są w stanie całkowicie zaryglować otwory okienne i nie dopuścić do kradzieży. 

Dodatki i akcesoria do drzwi

Podstawowym wyposażeniem dodatkowym do drzwi może być rozbudowany system okuć. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa osób znajdujących się w domu. Wytrzymałość tych mechanizmów pomaga podnieść komfort życia, a płynność ich działania powoduje, że korzystanie z nich jest lekkie i wygodne. Na rynku dostępne są też odpowiednio zaprojektowanie okucia, które pozwalają bez żadnego wysiłku korzystanie z dużych i ciężkich drzwi przesuwnych (nawet do 400 kg). Z pewnością warto przemyśleć tego rodzaju inwestycję, jeśli chcecie wzmocnić domowe zabezpieczenia lub ułatwić sobie korzystanie z drzwi w życiu codziennym. Rozwiązaniem, które bardzo podnosi wygodę użytkowania drzwi balkonowych, jest zastosowanie specjalnie zaprojektowanych listw z niskim progiem. Stosuje się w ruchliwych przejściach. Pomagają one obniżyć próg praktycznie do minimum, dzięki czemu nigdy nie dochodzi do zawadzenia stopą, a także ułatwiają one przemieszczanie różnych przedmiotów bez potrzeby podnoszenia ich nad przeszkodą. Ponadto producenci oferują całą gamę akcesoriów, które mogą stylistycznie uzupełnić wygląd drzwi lub nadać im wyjątkowego charakteru. Na rynku jest dostępnych wiele zawiasów, pochwytów i klamek, które mogą być wykonane z różnych metali. Kształty oraz kolory, jakie przyjmują, zadowolą każdego, kto poszukuje tego rodzaju akcesoriów. Ponadto niektóre modele bezpośrednio przekładają się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa domowników, co znacznie podnosi ich wartość w oczach wielu klientów.
Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20

    Social Media Widget