flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
okno pcv

Zalety okien z pcv

Okna plastikowe są zdecydowanie najpopularniejsze spośród wszystkich okien, a według szacunków, co drugie ze sprzedawanych obecnie na rynku okien jest wykonane z plastiku. Skąd bierze się popularność okien z PCV? Jakie są ich zalety w porównaniu z innymi rodzajami okien?

Oszczędność

Po pierwsze, okna plastikowe są wyraźnie tańsze od tych wykonanych z drewna lub aluminium. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Jest to bowiem także produkt niezwykle wytrzymały, który dobrze zamontowany może posłużyć przez 20, 30, a nawet i 50 lat.

Na oszczędnościach płynących z tańszego zakupu i wieloletniego użytkowania okien z plastiku ich zalety się nie kończą. Okna z PCV charakteryzuje również doskonała szczelność, co pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania spowodowane utratą ciepła przez okna. Użytkownicy z pewnością docenią także ich bardzo dobrą izolację akustyczną, wyciszającą zewnętrzny hałas przenikający do pomieszczeń.

Prosta konserwacja i łatwe utrzymanie

Wspominaliśmy już o trwałości okien z PCV, teraz czas opowiedzieć o sposobach ich konserwacji. PCV jest materiałem nie tylko odpornym na działanie promieni słonecznych, ale także bardzo prostym w utrzymaniu. Nie gnije, nie łapie wilgoci, a jego konserwacja ogranicza się przede wszystkim do czyszczenia ram i okresowej konserwacji okuć.

Są to okna praktycznie niewrażliwe na czynniki atmosferyczne, a także czynniki chemiczne i biologiczne (co ma duże znaczenie dla wydłużenia ich żywotności w miastach o zanieczyszczonym powietrzu). Istotną zaletą jest także ich niepalność, która zwiększa poziom zabezpieczenia przeciwpożarowego całego budynku.

Ciekawa kolorystyka

Okna z PCV na pewno nie są oknami nudnymi. To nie tylko biel (która najczęściej kojarzy się z plastikiem), ale także szeroka paleta innych kolorów i stylistyki, która może być niemal identyczna, jak w przypadku profili drewnianych albo całkiem nieszablonowa, jak w przypadku okien w odcieniach żółci, granatu albo zieleni.

Łącząc szeroką gamę kolorystyczną z wieloletnią trwałością i bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi, okna z PCV stanowią naprawdę mocną pozycję na rynku, którą doceni każdy wymagający i oszczędny klient.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny