flaga pl flaga en flaga de flaga fr flaga it flaga ru
Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe. Wygodne i praktyczne rozwiązanie dla domu

Żaluzje fasadowe to jeden z rodzajów osłon okiennych. Instaluje się je w celu zmniejszenia docierających do wnętrza budynku promieni słonecznych, co wpływa na utrzymywanie określonej temperatury i zwiększenie komfortu użytkowników. Ze względu na to, że żaluzje fasadowe montuje się na zewnątrz, mają one także wpływ na wygląd budynku.

Różne możliwości dopasowania żaluzji zewnętrznych

Żaluzje fasadowe często są porównywane z roletami zewnętrznymi. Główną różnicą w tym zestawieniu jest większa możliwość ograniczania poziomu światła zewnętrznego przez żaluzje przy zachowaniu widoku z okna. Lamele muszą być odporne na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, dlatego produkowane są przeważnie ze stali cynkowanej lub aluminium. Dostępne są modele różniące się wielkością, kształtem i kolorem. Żaluzje fasadowe montuje się nad oknami lub przed fasadą, na dachach lub schodach oraz w daszkach. Mogą więc osłaniać nie tylko okna, ale również urządzenia wentylacyjne. Poza ograniczaniem dostępu światła słonecznego żaluzje mają także wpływ na zwiększenie prywatności domowników oraz zmniejszenie poziomu hałasu docierającego z zewnątrz.

Żaluzje fasadowe do dużych przeszkleń

W standardowych oknach tradycyjnych budynków mieszkalnych do wyboru mamy wiele rodzajów osłon okiennych. Jednak współczesne budownictwo bardzo często opiera się na wielkoformatowych szybach. Choć takie budynki wyglądają imponująco, muszą posiadać odpowiednio dobrane osłony, które z jednej strony będą funkcjonalne, a z drugiej nie oszpecą budynku. Żaluzje fasadowe mogą być stosowane przy dużych przeszkleniach. Prezentują się bardzo dekoracyjnie, a dodatkowo wpływają na zmniejszenie kosztów eksploatacji domu. Żaluzjami zewnętrznymi można sterować ręcznie lub elektrycznie. Na dużych przeszkleniach poleca się sterowanie elektryczne, ponieważ jest dużo wygodniejsze niż manualne operowanie każdą żaluzją.

O wyborze określonych żaluzji fasadowych najlepiej jest zadecydować na etapie projektu. Dzięki temu ich montaż będzie łatwiejszy i stanie się trwały na długie lata. Pamiętajmy również, że przestrzeń pozostawiona na żaluzje powinna uwzględniać wygodny dostęp serwisowy. Przy odpowiednim doborze wzoru lameli do fasady żaluzje dodadzą budynkowi lekkości. Inną paletę uwzględnia się w klasycznych bryłach o tradycyjnych oknach, a inną w aluminiowych fasadach o dużych przeszkleniach.


2019-2023 © plastixal.pl
wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MasterProject
Stare Bożejewo 44
18-430 Stare Bożejewo
POLITYKA PRYWATNOŚCI SERWISU www.plastixal.pl
logo - rzetelna firma logo - polski klaster budowlany logo - krajowy klaster kluczowy logo - dom bezpieczny