1. Home
 2. /
 3. Konstrukcje specjalne
 4. /
 5. Okna z ukrytym skrzydłem
MB 60US
Decalu 88
Imperial SU

SPECYFIKA KONSTRUKCJI

Konstrukcja systemu MB-60 Ukryte Skrzydło sprawia, że skrzydła od strony zewnętrznej zabudowy stają się niewidoczne. W zabudowie sąsiadujących ze sobą okien stałych i otwieranych niemożliwe jest rozróżnienie położenia tych pól. Szerokość ram okien w widoku od strony zewnętrznej zabudowy jest niewielka, dzięki czemu konstrukcja stwarza wrażenie smukłej i lekkiej.

WENTYLACJA I DRENAŻ

Każda konstrukcja zbudowana w systemie MB-60 US, przeznaczona do zamontowania w zabudowie zewnętrznej, musi posiadać efektywny system odprowadzania wody i wentylacji z komory szybowej oraz z komory pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą. Otwory wentylacyjno-drenażowe od strony zewnętrznej zakryte są osłonkami z tworzywa sztucznego.

KOMPATYBILNOŚĆ Z INNYMI SYSTEMAMI

Cechą charakterystyczną systemu jest jego ścisłe powiązanie z innymi systemami firmy ALUPROF S.A. Przyjęcie takiego założenia konstrukcyjnego pozwoliło uzyskać i zastosować wiele wspólnych elementów:

 • wspólnych listew przyszybowych,
 • narożników,
 • listew uszczelniających,
 • uszczelek przyszybowych,
 • uszczelek przymykowych,
 • wspólnych okuć,
 • wiele identycznych procesów technologicznych jak kołkowanie łączników przewiązek i poprzeczek, klejenie narożników, wykrawanie różnych otworów, itd.

WERSJA O PODWYŻSZONEJ IZOLACYJNOŚCI TERMICZNEJ

System posiada wersję o podwyższonej izolacyjności termicznej MB-60US HI. Wzrost izolacji termicznej uzyskany jest dzięki umieszczeniu w centralnych komorach profili aluminiowych specjalnych wkładów, które dzięki niskiej wartości współczynnika przewodzenia ciepła obniżają przepływ ciepła przez konstrukcję, ograniczając w nich jednocześnie konwekcję i promieniowanie termiczne.

Kolorystyka

Chcesz poznać cenę swoich nowych okien?

Otrzymaj szybką i bezpłatną wycenę już teraz!

Nasze produkty gwarantują komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii.

BUDOWA I WYGLĄD

Okna wykonane w systemie MB-70US posiadają skrzydła niewidoczne od zewnętrznej strony zabudowy. W ciągu sąsiadujących ze sobą okien stałych i otwieranych, widok wszystkich kwater jest identyczny. Szerokość ram okien jest niewielka, dzięki czemu konstrukcja stwarza wrażenie smukłej i lekkiej.

WENTYLACJA I DRENAŻ

Podobnie, jak w standardowym rozwiązaniu okna systemu MB-70 posiadają efektywny system odprowadzania wody i wentylacji z komory szybowej oraz z komory pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą. Otwory wentylacyjno – drenażowe od strony zewnętrznej zakryte są osłonkami z tworzywa sztucznego.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

 • współczynnik przenikania ciepła Uf (w zależności użytych profili i akcesoriów): od 1,35 do 2,16 W/m2K;
 • wersja o podwyższonej izolacyjności termicznej MB-70US HI – współczynnik Uf: od 1,31 do 2,0 W/m2K.

ALUPROF - MB-70 US

Kolorystyka

DOPRACOWANY WYGLĄD

Charakterystyczną cechą konstrukcji systemu MB-86US jest jej wygląd: profil skrzydła jest ukryty za profilem ościeżnicy, a powierzchnie szyb montowanych w polach otwieranych i stałych leżą na jednej płaszczyźnie. Dzięki temu kwatery otwierane i stałe od strony zewnętrznej wyglądają identycznie.

KONSTRUKCJA RAMY OKIENNEJ

Szerokość ram okien w widoku od strony zewnętrznej zabudowy jest niewielka, dzięki czemu powierzchnia przeszklenia i ilość wpadającego przez nie światła jest maksymalnie powiększona, a konstrukcja stwarza wrażenie smukłej i lekkiej. Szeroki zakres szklenia pozwala na montaż wszystkich spotykanych na rynku typów szkła dwu- lub trzykomorowego, szyb akustycznych lub antywłamaniowych.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ I OCHRONA ŚRODOWISKA

Pod względem właściwości technicznych system MB-86US spełnia wszelkie wymogi dotyczące oszczędzania energii i ochrony środowiska. Konstrukcja podobnie jak w systemie bazowym MB-86 posiada, w zależności od wymagań izolacyjności termicznej, trzy warianty wykonania:

 • MB-86US ST,
 • MB-86US SI,
 • MB-86US AERO (z zastosowaniem nowoczesnych wkładów izolacyjnych z aerożelu).

DUŻA WYTRZYMAŁOŚĆ

System daje duże możliwości w zakresie wykonywanych konstrukcji. Maksymalne gabaryty skrzydeł okien przekraczają wartości uznawane za standardowe dla tego typu konstrukcji.

DOKUMENTACJA

ALUPROF - MB-86 US

KOLORYSTYKA

Chcesz poznać cenę swoich nowych okien?

Otrzymaj szybką i bezpłatną wycenę już teraz!

Nasze produkty gwarantują komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii.

DECALU 88 HIDDEN

 
– system tzw. „ukrytego skrzydła” zawiera wszystkie cechy podstawowego rozwiązania DECALU 88 STANDARD, a jednocześnie zapewnia optymalną wizualność dla tego typu rozwiązań. Dodatkową zaletą systemu DECALU 88 HIDDEN jest możliwość szklenia wszystkich grubości szkła za pomocą klipsów szklenia stosowanych w wersji podstawowej bez konieczności zmiany profili skrzydła. Słupek ruchomy dla rozwiązań „ukrytego skrzydła” w wersji minimum ma szerokość wizualną 111mm. W systemie dostępne są rozwiązania słupków stałych dla zespołów: skrzydło-skrzydło, skrzydło – szklenie stałe, szklenie stałe – szklenie stałe.

Parametry systemu DECALU 88 HIDDEN:

 • głębokość zabudowy 88mm
 • max. grubość szklenia 63mm
 • Uw od 0,7 W/m2*K
 • złożenie z ruchomym słupkiem 110 mm
 • złożenie rama + skrzydło 83mm

Kolorystyka

Cechy systemu IMPERIAL SU (skrzydło ukryte):

  • trójkomorowy system okienny z izolacją termiczną przeznaczony do konstruowania okien z ukrytym, niewidocznym od zewnątrz skrzydłem
  • system charakteryzujący się specjalnie zaprojektowanym kształtem ramy,  kryjącym całą wysokość profilu skrzydła
  • szeroki zakres szklenia pozwala na stosowanie wszystkich spotykanych typów szyb jedno, dwukomorowych,  akustycznych lub antywłamaniowych
  • odwodnienie profili dostępne w dwóch wariantach: tradycyjne i ukryte
 • możliwość gięcia profili (dokładna specyfikacja profili oraz szczegóły dotyczące parametrów technicznych gięcia profili – dostępne w strefie autoryzowanej na stronie www.aliplast.pl)
 • system ukrytego skrzydła to preferowane przez projektantów rozwiązanie umożliwiające „krycie okien” w zabudowie aluminiowo – szklanej; dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania okna otwierane i stałe od strony zewnętrznej wyglądają identycznie
 • system IP SU występuje w wersji o podwyższonej izolacyjności termicznej, dostępna opcja IP SUi z dociepleniem po obwodzie w miejscu przylegania szyby do profila
 • szeroki wybór kolorystyki – paleta RAL (Qualicoat 1518), kolory strukturalne, kolory drewnopodobne Aliplast Wood Colour Effect (Qualideco PL-0001), anoda (Qualanod 1808), bikolor

Kolorystyka

Odkryj Nowe Możliwości

z Naszymi Oknami i Drzwiami!

Nasza oferta to nie tylko doskonała jakość, ale także nieograniczone możliwości dostosowane do Twoich potrzeb. Wybierz Plastixal i podnieś poziom funkcjonalności i estetyki swojego domu już dziś!

Logo Plastixal białe

E-mail

biuro@plastixal.pl

Adres

Stare Bożejewo 44,
18-430 Stare Bożejewo

Zadzwoń do nas

86 215 24 20